PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  13.05.2020
Cykl niezwykłych filmów o relacji człowieka ze światem na jubileuszowym 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Docs+ Science to jeden z najmłodszych cykli Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Każdego roku podąża za filmowymi ekspresjami na temat fascynujących przyrodniczych zjawisk, największych naukowych odkryć, śledzi losy najwybitniejszych umysłów epoki, a także przygląda się skomplikowanym relacjom człowieka z naturą i technologią. W tegorocznym cyklu twórcy będą próbowali odpowiedzieć na wielkie pytania za pomocą różnorodnych filmowych technik i form, a poza filmami dokumentalnymi pojawią się animacje, a także obrazy nie dające się zamknąć w gatunkowych ramach.

Kadr z filmu "Gruba Kaśka", fot. Studio Munka-SFP


Uczucie niepewności to zwykle stan niepożądany: drażni i wydaje się zbędne, towarzyszy nam, kiedy wkraczamy na terytoria położone gdzieś na ziemi niczyjej – między wiedzą i niewiedzą, nauką i sztuką, lękiem i nadzieją. Pojawia się, kiedy pytamy o naturę świadomości, o kondycję człowieka w czasach wszechogarniającego kryzysu, o pozycję istoty ludzkiej w kosmosie. Dobre kino powstało właśnie po to, by szkicować odpowiedzi na tego typu pytania. Dobre – czyli łączące intelektualny rygor i dyscyplinę eksperymentu z głęboko humanistyczną wrażliwością i skłonnością do swobodnej artystycznej eksploracji. - mówi Karol Jałochowski, kurator cyklu Docs+ Science, dziennikarz tygodnika Polityka, filmowiec, fizyk.


W programie zobaczymy wyprodukowaną przez Studio Munka-SFP “Grubą Kaśkę” (reż. Julia Pełka), która nie tylko rozwieje tajemnice systemu wodociągowego stolicy, gdzie na straży zdrowia, a nawet życia mieszkańców Warszawy stoją… małże. Dokument w ciepły i pełen subtelnego humoru sposób opowie o niezwykłym związku ludzkości z techniką i naturą.


Transowy film włosko-niemieckiego kolektywu artystycznego Flatform (Anna Maria Martena i Roberto Taroni) “Co ma nadejść, jest zaledwie obietnicą” to zrealizowany w perfekcyjny sposób ciąg przenikających się wzajemnie ujęć, będący refleksją nad epoką człowieka – Antropocenem. Związane z nią zmiany, cykle susz i powodzi, docierają nawet na Funafuti, zagubioną na Pacyfiku wyspę archipelagu Tuvalu.


Kiruna to niewielkie, liczące niespełna 20 tys. mieszkańców miasto położone za kręgiem polarnym, które staje w obliczu przymusowego przesiedlenia. Filmowana przez Gretę Stocklassę w filmie “Kiruna – Nowy wspaniały świat” społeczność staje się metaforą całej ludzkości – pozbawionej stałych punktów odniesienia, pozostającej w nieustannym tranzycie, w stanie zawieszenia.


Więcej o programie sekcji: https://www.krakowfilmfestival.pl/ziemia-niczyja-docsscience/


Ruszyła sprzedaż karnetów na 60. Krakowski Festiwal Filmowy, który startuje online już 31 maja i potrwa do 7 czerwca!


Z okazji jubileuszowej, 60. edycji, karnety dostępne są w wyjątkowych jubileuszowych cenach – za możliwość obejrzenia prawie 200 filmów zapłacicie jedynie 60 zł! Filmy oglądać można w całej Polsce. W programie premiery najlepszych filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych z całego świata i Polski. Program jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zostanie w całości przeniesiony do sieci! Najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery, a także spotkania z twórcami będą dostępne online, bez wychodzenia z domu.


60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 31 maja – 7 czerwca 2020 roku.

MR
KFF
Ostatnia aktualizacja:  13.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Dzień Otwarty Online Warszawskiej Szkoły Filmowej
Wiosna Filmów w sieci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll