PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
TVN Fabuła emituje w maju specjalny cykl polskich filmów krótkometrażowych wyprodukowanych przez Studio Munka-SFP. W ramach cyklu widzowie będą mieli okazję zobaczyć produkcje m.in. Piotra Domalewskiego, Tomasza Śliwińskiego czy Agaty Trzebuchowskiej.

Kanał filmowy TVN Fabuła we współpracy ze Studiem Munka przygotował specjalny cykl, w którym zaprezentuje szerszej widowni twórczość młodych polskich artystów. Inicjatywa ma związek z akcją wspierania polskiego kina.

Filmy będą emitowane od 4 do 25 maja, w dni powszednie po programie „Grażyna Torbicka Zaprasza”.

Pełna lista filmów:

 

04.05 - „Gry”, M. Marczewski

Para rozpoczyna zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.

05.05 - „Córka”, T. Wols

Opowieść o matce i córce, które od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Z powodu zaginięcia córki młodszej z nich muszą wspólnie spędzić kilka nocnych godzin.  Ruszają na poszukiwania, które stają się okazją do wyjaśnienia drażliwych spraw z przeszłości. Film zdobył Grand Jury Prize oraz nagrodę publiczności na Premiers Plans Film Festival we Francji.

06.05 - „Ja i mój tata”, A. Pietrzak

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobą Alzchaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, z którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

07.05 - „Spitsbergen”, M. Szcześniak

Ratowniczka medyczna, Magda wraca do pracy w trybie natychmiastowym po siedmiu miesiącach zawieszenia. Wciąż dręczą ją traumatyczne wspomnienia sprzed zwolnienia. Między nią a młodym, restrykcyjnym kierownikiem karetki szybko rodzi się konflikt.

08.05 - "Jerry", R. Przylipiak

Napiętnowany przez otoczenie oszust, obdarzony niezwykłym darem – główny bohater filmu jest postacią niejednoznaczną. Niektórym pomaga, inni twierdzą, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem – nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią… psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiasteczkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce?

11.05 - „60 kilo niczego”, P. Domalewski

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

12.05 - "Ondyna", T. Śliwiński


Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, musiała rzucić na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny.

13.05 - „Totalna harmonia”, R. Jarosz

Adam (42) jest kontrabasistą w orkiestrze symfonicznej. Jego żona Ewa jest solistką i gra pierwsze skrzypce. Podczas koncertu Adam dostaje zawału serca. Adam staje przed sądem ostatecznym...

14.05 - „Nazywam się Julita“, reż. F. Dzierżawski

Matka, nękana poczuciem winy, nie chce spotkać się z córką. Nie widziały się od dziesięciu lat. Julita pod pretekstem programu „Świadectwo” wchodzi do więzienia, żeby się z nią skonfrontować i rozliczyć przeszłość.

15.05 - "Odbicie" , reż. E. Zielonka

i córki. To także historia o dojrzewaniu obu kobiet do bycia ze sobą, ale i do rozstania.

18.05 - „Atlas“, reż. M. Kawalski

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego, przyjęty zostaje tajemniczy pacjent — nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem  “Atlas” nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące.

19.05 - „Tak jest dobrze:, reż. M. Sauter
Nikodem jest zawodowym fotografem przyrody. Obserwujemy jego wędrówkę, nie wiedząc czy to świat rzeczywisty, jego wspomnienia z poprzednich wypraw czy wreszcie projekcja wyobraźni. Przeżył tragedię, której rozbite fragmenty oglądamy w retrospekcjach. Kłótnia, zapłakana żona w samochodzie, zasypiający w pokoju dziecinnym syn. Bohater filmu czasem wędruje przez Spitsbergen sam, czasem z ukochanym synkiem. Chroni go, uspakaja, usypia przy ognisku. Spitsbergen jest niebezpieczny. O tej porze roku żerują tam polarne niedźwiedzie.

20.05 - „Relax“, reż. A. Elbanowska

Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, Dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.

21.05 – „Chłopcy z motylkami”, reż. M. Filipowcz

15-letni Filip zostaje pobity na kładce obok swojego osiedla.  W odwecie Ojciec ojciec kupuje na środku blokowiska billboard z informacją o nagrodzie za pomoc w znalezieniu bandziorów. Rozpoczyna lokalną wojnę, w której Filip nie chce brać udziału.

22.05 - „Pustostan”, reż. A. Trzebuchowska


Anna, niczym niewyróżniająca się mieszkanka zamkniętego osiedla, pewnego dnia zagląda do niewykończonego domu z naprzeciwka i postanawia w nim zostać. Obserwując swoich bliskich, nie tylko poznaje ich mniejsze i większe tajemnice, ale przede wszystkim dowiaduje się więcej o samej sobie.

25.05 - Pars pro toto, reż. K. Łęcka
Po śmierci żony i jedynego syna, starzejący się artysta malarz, odcinając się od świata i ludzi, próbuje egzystować w pustym mieszkaniu. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności są nagrania bliskich, które mężczyzna ogląda w trakcie bezsennych nocy. Świadkami tych zmagań są postaci z jego obrazów, „patrzące” na niego ze wszystkich ścian. Mężczyzna usiłuje wrócić do normalnego trybu życia. Choroba zmusza go do przyjęcia niechcianej przez niego pomocy, od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki. Dotknięta pędzlem sztaluga i ciało uleczone przez dotyk, to dwie strony procesu, który obojgu daje nadzieję.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.05.2020
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
Znamy nowy termin Kameralnego Lata
List otwarty Marka Żydowicza do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll