PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dwa filmy z programu „Pierwszy Dokument” z działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studia Munka dostępne są już na platformie Ninateka.pl. To docenione na wielu zagranicznych festiwalach tytuły z 2018 roku: „Radwan” Teresy Czepiec i „Love 404” Agaty Baumgart. Dostęp do obu krótkich metraży jest bezpłatny.
Stanisław Radwan, fot. Studio Munka - SFP

Stanisław Radwan, jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki teatralnej i filmowej w Polsce, pracuje nad muzyką do spektaklu. Tworząc ją, wykorzystuje realne dźwięki, takie jak: szepty, krzyki, kroki, szmery. Metodę tę rozwija od czasu studiów w Paryżu i uczestnictwie w legendarnej Le Groupe de recherches musicales. „Radwan” - filmowy portret charyzmatycznego twórcy, pozwala nam uczestniczyć w procesie powstawania muzyki i intymnych zmaganiach wyjątkowego artysty. Koproducentami filmu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Studio Filmowe Rabarbar, Aura Films. Film otrzymał nagrodę dla najlepszego krótkiego dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych w PARNU.


"Love 404", fot. Studio Munka SFP

  Bohaterką filmu „Love 404” jest Rena, która mieszka w ciasnym mieszkaniu z mamą. Dla obu kobiet internet jest odskocznią od szarej codzienności. Mieszkają razem, ale każda prowadzi osobne intymne życie za zamkniętymi drzwiami swojego pokoju. Rena chce zostać docenioną artystką. W świecie serwisów społecznościowych, talent shows i YouTube sława i miłość wydają się w zasięgu klawiatury, lecz granica pomiędzy fantazją a rzeczywistością szybko się zaciera. Czy same pragnienia wystarczą, by zrealizować marzenia? Koproducentem filmu jest Wytwórnia Filmów. Film otrzymał nagrodę dla najlepszego europejskiego filmu dokumentalnego Go Short  na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Nijmegen w Holandii.


Prowadzony przez Studio Munka – SFP program „Pierwszy Dokument” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.04.2020
Zobacz również
60. KFF. Polskie filmy w programie. Festiwal w sieci
“Warszawa: Miasto podzielone”: Absurd w niemieckim planowaniu miasta
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll