PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Matt Damon i Ben Affleck zamierzają wspólnie zrobić film o słynnym gangsterze- Whiteyem Bulgerze. Obydwaj zajmą się produkcją. Damon weźmie rolę przestępcy, Affleck przejmie reżyserski ster, a także jedną z ważniejszych ról.


Matt Damon , fot. AKPA

W obsadzie wymieniony jest młodszy brat Bena, Casey Affleck, którego poznaliśmy już u boku Damona choćby w "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" i jej kontynuacjach.

Temat jest wyjątkowo gorący, gdyż pierwowzór filmowego protagonisty, został zatrzymany przez FBI w czerwcu tego roku po 16 latach ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości.
Damon ma sportretować dzieje mafiosa na przestrzeni kilku dekad, lata prosperity, występki, których miał zwyczaj dokonywać w aurze lokalnego Robin Hooda oraz ostateczną infamię. Pomimo 19 morderstw na koncie, został informatorem FBI, które za jego donosy, zapewniło mu wieloletni nieformalny immunitet. Ostatnie 16 lat spędził na uchylaniu przed karą. Obecnie przebywa w więzieniu w Plymouth.

Jeśli ktokolwiek ma zrobić ten film, to cieszę się, że będzie to tych dwóch. Są znakomici - jak podaje The Hollywood Reporter, stwierdził syn człowieka zamordowanego przez Bulgera - Mimo wszystko mam mieszane uczucia w tej sprawie. Mam tylko nadzieję, że zdołają przedstawić Bulgera takim, jakim jest naprawdę. Muszą odrobić swoją pracę domową.

Affleck i Damon są najlepszymi przyjaciółmi w życiu prywatnym. Nie pierwszy raz będą też współpracować na planie: zagrali już razem w "Barwach uczelni św. Mateusza" z 1992 roku, "W pogoni za Amy", oraz w najbardziej docenianym "Buntowniku z wyboru", do którego napisali też wspólnie scenariusz.

Ostatnio Ben Affleck wyreżyserował takie filmy, jak "Miasto złodziei" oraz "Gdzie jesteś Amando?". W preprodukcji jest jego film "The Stand"(Bastion) według powieści Stephena Kinga.
MG
The Hollywood Reporter
Ostatnia aktualizacja:  31.10.2011
Zobacz również
Robert De Niro kontra John Travolta
Nicole Kidman producentem "The Family Fang"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll