PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Animowano-dokumentalny film Katarzyny Warzechy „We Have One Heart” zakwalifikował się do konkursu krótkich metraży na prestiżowym festiwalu Visions du Réel w Szwajcarii. Festiwal odbędzie się w dniach 24 kwietnia – 2 maja 2020 roku w systemie online.

Adam po śmierci matki odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

- Bohaterów filmu: Adama i Anię Witkowskich znam od wielu lat. To ważne postaci na trójmiejskiej scenie artystycznej. Kiedy Ania opowiedziała mi historię o znalezionym po 40 latach ojcu Adama, wiedziałam, że jest to wspaniały temat na film. Kilka miesięcy szukałam odpowiedniej formy do opowiedzenia tego, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu. Animacja pomogła mi pokazać świat bohaterów uwiarygodniony materiałem dokumentalnym w postaci listów i zdjęć. Dzięki temu ożywiliśmy ten świat, a ja uniknęłam „gadających głów” – mówi Katarzyna Warzecha. - Z wielką radością i podekscytowaniem przyjęłam wiadomość o kwalifikacji „We Have One Heart” do konkursu festiwalu Visions du Réel. Z dnia na dzień rośnie moje zainteresowanie, jak ten festiwal będzie wyglądał z perspektywy widza, twórcy filmowego, czy uczestnika strefy Industry siedzącego na kanapie w swoim domowym salonie.


Kadr z filmu, fot. Studio Munka-SFP


Film wyprodukowało działające w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka. Jego producentami są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Film powstał w ramach programu Pierwszy Dokument dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym jest firma Silver Frame (Stanisław Zaborowski oraz Daria Maślona). Film został wsparty przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film a także przez Miasto Gdańsk.


Kadr z filmu, fot. Studio Munka-SFP


Autorem zdjęć jest Grzegorz Hartfiel, film montuje Piotr Kremky. „We Have One Heart” jest swoistą hybrydą - jego twórcy połączyli animację, zdjęcia archiwalne, prawdziwą korespondencję z lat 80. i współczesne ujęcia filmowe. Praca nad 10-minutowym filmem trwała niemal 2 lata.  Za część animowaną filmu odpowiada Yellow Tapir Films, na czele ze znakomitym reżyserem Marcinem Podolcem. Za dźwięk - Jakub Jerszyński, który budował warstwę dźwiękową w zasadzie od zera. Dodatkowym walorem filmu jest niezwykła, bardzo osobista muzyka  Adama Witkowskiego, jednego z głównych bohaterów filmu.


Pod koniec marca 2020 roku soundtrack „We Have One Heart” miał premierę na portalach iTunes i Spotify. Link do sountracku:

https://open.spotify.com/album/1yUoPoYB5F76R2UUmu2Xjq?highlight=spotify:track:2720kctyUfxNqeCT1OlYxw


Premierą na Visions du Reel film Katarzyny Warzechy rozpoczyna swoją festiwalową i dystrybucyjną drogę.


******

 

Katarzyna Warzecha urodziła się w Gdańsku w 1989 roku. Jest absolwentką reżyserii w Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz Wajda School & Studio w Warszawie. Jej dyplomowy film „Jest naprawdę ekstra” był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach, zdobywając szereg nagród. Jako asystentka reżysera pracowała m.in. z Filipem Bajonem czy Marcinem Wroną.
Filmografia:


„Serca dwa”, krótki film fabularny, 2013

„Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało”, krótki film fabularny, 2014

„Gdybym tylko był pająkiem”, krótki film dokumentalny, 2015

„Pół roku Franka W.”, krótki film dokumentalny, 2016

„Jest naprawdę ekstra”, krótki film fabularny, 2017

„Film dokumentalny”, krótki film dokumentalny, 2019

„We Have One Heart”, krótki film dokumentalny/animowany, 2020

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  10.04.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego 2020
Serial „Znaki 2” w AXN
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll