PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Najlepsze filmy dla młodych widzów dostępne również w domu! Mądre i bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy, to od zawsze znak rozpoznawczy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Od dziś rodzicom i opiekunom w jednym miejscu udostępniamy także materiały, które są gotowymi pomysłami na aktywności po filmowym seansie" - zaprasza Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
Na stronie www.kinodzieci.pl w nowej zakładce czekają specjalnie przygotowane wideo tutoriale z zabawami plastycznymi oraz materiały do analizy psychologicznej filmu z dziećmi zatytułowane “Okiem psychologa”. 

Na #MądreFilmyOnline  zaprasza Roman Gutek - twórca i dyrektor MFF Nowe Horyzonty.

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to selekcja kilkunastu tytułów dla młodych widzów (w wieku 4-12+ ), znanych z międzynarodowych festiwali filmowych i nagradzanych przez młodą widownię, dostępnych legalnie, za niewielką opłatą na platformach VOD.
 

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to selekcja ponad 20 tytułów dla młodych widzów (w wieku 4-12+ ), znanych z międzynarodowych festiwali filmowych i nagradzanych przez młodą widownię, dostępnych legalnie, za niewielką opłatą na platformach VOD. Filmy rekomendowane przez Kino Dzieci wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Te elementy są dla nas składowymi dobrego kina, które charakteryzuje mądrość przekazu i bezpieczeństwo pod względem treści oraz formy wizualnej wyrażające się m.in. poprzez brak agresywnego montażu.
 
Propozycje Kina Dzieci to brawurowe opowieści detektywistyczne, ekranizacje popularnych serii książek, to mądre i zabawne kino, dostosowane do wieku młodych widzów. Wśród nich znajdą się kultowe już przygody Kacpra i Emmy, Pettsona i Findusa czy Gordona i Paddy – filmy idealne dla przedszkolaków. “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, “Mirai” czy “Operacja Człowiek w Czerni”, to filmowa przygoda dla nieco starszych widzów (dzieci 6+ ), zaś niezwykłe historie bohaterów filmów “Jestem William”, “Blanka” i “Przygoda Nelly” dedykowane są odbiorcom 9+ . Wymagających starszaków Kina Dzieci (12+ ) z pewnością zachwycą doceniane przez krytyków i widzów najlepszych międzynarodowych festiwali w Berlinie i Cannes historie Shuli – „Nie jestem czarownicą” i Fridy w „Lato 1993”.

Stowarzyszenie zachęca do zapoznania się z przygotowanymi materiałami dla dzieci 4 i 6 lat. Na stronie www.kinodzieci.pl są już bezpłatnie dostępne propozycje zabaw plastycznych dla dzieci w formie wideo instrukcji. Ich autorka - Michalina “Miśka” Drygasiewicz, animatorka, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, korzysta w nich wyłącznie z przystępnych materiałów, które każdy ma w domu.
 
Dorosłym polecamy cykl “Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów analizy, które wyszczególniają najważniejsze obszary tematyczne filmu i stawiają ważne pytania, które można rozwinąć w rozmowie po seansie. Analizy to, obok scenariuszy lekcji, stały element naszej wieloletniej pracy w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla przedszkoli i szkół. Mając na uwadze, że rodzice i opiekunowie nie uczestniczą w spotkaniach edukacji filmowej z dziećmi, opracowaliśmy analizy pozwalające nawiązać rozmowę po obejrzanym przez nie filmie. Taka sytuacja może mieć miejsce i teraz. Seans filmowy to jedna z możliwości na to, by wypełnić dzieciom czas spędzany w domu. Idealną sytuacją jest wspólne rodzinne oglądanie, jeśli jednak nie jest to teraz możliwe, analizy pomogą w rozmowie o wrażeniach dzieci po seansie, ich emocjach, odczuciach, osądach. Dodatkowo do opisu każdego tytułu w formie hasztagów # dodane zostały zagadnienia poruszane w filmie. To słowa klucze do analizy, które pomogą w selekcji filmu i rozmowie po seansie.


Lista wszystkich filmów Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline wraz z zwiastunami, plakatami i opisami dostępna jest na stronie: http://kinodzieci.pl/filmy-on-line.


WRÓB
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  5.04.2020
Zobacz również
Ola Salwa szefową działu polskiego "Kina"
"Nurt" Rafała Skalskiego na Hot Docs Forum
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll