PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Platforma streamingowa Netflix udostępniła pierwszy zwiastun serialu „Kierunek: Noc” opartego na powieści „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja. Produkcja powstaje w Belgii. Biorą w niej udział polscy twórcy.
Serial „Kierunek: Noc” to postapokaliptyczna wizja świat. Dochodzi do globalnej katastrofy: zjawisko słoneczne sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Bohaterami są pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają lecieć na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami.


To pierwszy belgijski serial dla Netflixa. Zdjęcia ruszyły jesienią 2019 roku. Serial produkuje belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Producentami wykonawczymi zostali Tomasz Bagiński ("Wiedźmin") oraz Jacek Dukaj. Za reżyserię odpowiadać będą Inti Calfat i Dirk Verheye, czyli twórcy z Belgii. Showrunnerem całości został Jason George („The Protector”, „Narcos”). W serialu pojawią się aktorzy z Belgii, Polski, Francji, Włoch, Niemiec, Rosji i Turcji. Wystąpią m.in.: Jan Bijvoet („Borgman”, „W objęciach węża”), Mehmet Kurtulus („Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”, „Polowanie na prezydenta)”, Laurent Capelluto („Mr. Nobody”, „Czarny punkt”), Pauline Étienne („Zakonnica”, „Eden”), Stefano Cassetti („Młoda i piękna”, „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”) oraz Ksawery Szlenkier („Ambassada”, „Jack Strong”, „Maria Skłodowska-Curie” i „Dwie korony”).

Serial nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale wcześniej Netflix informował, że ma się pojawić na platformie w 2020 roku.
AK
Netflix
Ostatnia aktualizacja:  30.03.2020
Zobacz również
fot. Netflix
Piotr Szygalski. Pożegnanie
Zgłoś projekt na Docu Talents from the East
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll