PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
HaloRadio i Konrad Szołajski zapraszają do udziału w akcji „Pogotowie dla kultury”. Program jest nadawany w każdą niedzielę w godzinach 21.00 - 23.00.
Od 15 marca 2020 roku reżyser spotyka się z gośćmi i słuchaczami, aby, jak tłumaczy, „trzymać rękę na niestabilnym pulsie polskiej kultury w czasie zarazy”. Następna audycja już 22 marca o godz. 21.00.

Twórcy apelują o pomoc do wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego i ostrzegają: sytuacja jest dramatyczna. Decyzja o zamknięciu placówek kultury ma chronić przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Nie funkcjonują teatry, nie ma koncertów, zamknięte są kina i przerywane są zdjęcia do filmów. W niedzielę 15 marca Konrad Szołajski połączył się ze Studia HaloRadio z  wicepremierem Piotrem Glińskim.  Minister kultury wyjaśniał słuchaczom, jakie kroki podjął resort, aby uchronić ludzi kultury przed skutkami zawieszenia działalności instytucji, kin, teatrów, przerwania produkcji filmów i innych wydarzeń kulturalnych. – Wicepremier obiecał, że za kilka tygodni znowu porozmawiamy i sprawdzimy, co z jego słów stało się faktem. Tak samo zachował się Radosław Śmigulski, dyrektor PISF – mówi Konrad Szołajski.


„Naszych słuchaczy zapraszamy do udziału w kolejnych audycjach. Zbieramy Wasze opinie i postulaty. Jako obywatele przyglądajmy się działaniom rządu. Prosimy wicepremiera i dyrektora PISF oraz wszystkich, którzy nam mogą pomóc o systematyczne przedstawianie możliwości, instrukcji, sposobów ratowania filmu, teatru i innych dziedzin twórczości oraz ludzi, którzy stracili możliwość działania i walczą o byt. Dbanie o kulturę i ochrona osób dla niej pracujących to obowiązek jaki spoczywa na tych, którzy chcą, żebyśmy byli społeczeństwem obywatelskim – dlatego Halo Radio, niezależne, utrzymujące się za składek słuchaczy medium obywatelskie prowadzi akcję <Pogotowie dla kultury>. Obecna sytuacja to wielkie wyzwanie – trudny sprawdzian dla wszystkich – dla nas i dla organów państwa. Chcemy we współpracy z władzami i słuchaczami wspólnie walczyć o wartości kultury w czasie pandemii i szybko odbudować nasze miejsca pracy, gdy będzie to już możliwe. Warto przyglądać się rozwojowi sytuacji, żeby szybko reagować i nieść pomoc tam, gdzie będzie najbardziej potrzebna” – deklarują redaktorzy HaloRadio.

- Zachęcamy do kontaktu ludzi kultury – filmowców, aktorów, muzyków i artystów uprawiających rożne formy twórczości oraz w ogóle wszelkie osoby pracujące w teatrach, na planach zdjęciowych, przy organizacji koncertów i imprez - zarówno etatowo jak i w oparciu o umowy o dzieło lub zlecenia (których jest większość) a także wszystkich zainteresowanych – mówi Konrad Szkołajski.
 
Kontakt do audycji
szolajski@halo.radioWRÓB
SFP, Halo Radio
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2020
Zobacz również
MKiDN: instytucje kultury i szkoły artystczne nieczynne do Świąt
"Supernova" Kruhlika na VOD Canal+
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll