PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.03.2020
Jeden z najgłośniejszych tytułów 2019 roku - "Supernova" Bartosza Kruhlika będzie wkrótce dostępna w ofercie VOD platformy CANAL+ oraz na PLAYER.PL. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.
Film zadebiutuje w kolekcji PREMIERY VOD+ na platformie CANAL+ oraz na PLAYER.PL 23 marca 2020. Premiera na platformie CANAL+ jest związana z faktem, że CANAL+ jest koproducentem filmu,  który powstał w ramach programu "60 Minut" (choć "Supernova" ostatecznie trwa 78 min.). Program "60 Minut" wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film Bartosza Kruhlika oraz "Eastern" Piotra Adamskiego to dwa pierwsze tytuły programu. "Eastern" wciąż jeszcze czeka na premierę, przesuniętą z powodu pandemii. Trwają prace postprodukcyjne nad trzecią "sześćdziesiątką" czyli "Wiarołomem" Piotra Złotorowicza.

"Supernova", fot. Studio Munka SFP

Do tej pory "Supernova" dostępna była w kinach, prezentowana na festiwalach w kraju i za granicą. Publiczność pierwszy raz obejrzała film na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę za najlepszy debiut. Międzynarodowa premiera filmu miała miejsce na prestiżowym festiwalu filmowym „Black Nights” w Tallinie. "Supernova” otrzymała nagrodę za reżyserię w konkursie głównym na festiwalu Pune International Film Festival w Indiach, była też prezentowana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Santa Barbara w Stanach Zjednoczonych.

Na 17. Virgin MediaDublin International Film Festival Irlandzkie Stowarzyszenie Krytyków uznało "Supernovą" za najlepszy film festiwalu.   Bartosz Kruhlik otrzymał aż dwie nominacje do Polskich Nagród Filmowych - Orłów w kategorii Odkrycie Roku - i za scenariusz, i za reżyserię. Co więcej, Kruhlik został nominowany za najlepszą reżyserię. Sam film otrzymał też nominację dla najlepszej fabuły na polskich ekranach w 2019 roku. Ponadto Kruhlik otrzymał nominację do Paszportów Polityki, do Olśnień Onetu a także nagrodę Odkrycie Roku - Bestsellery Empiku. Polscy krytycy, skupieni w Kole Piśmiennictwa SFP - polskiej sekcji FIPRESCI, rozdający Złote Taśmy dla najlepszych filmów na ekranach, przyznali "Supernovej" wyróżnienie.

Bartosz Kruhlik na planie filmu, fot. Celestyna Król

„<Supernova> jest poniekąd pogłębioną kontynuacją etiud, które kręciłem w Łodzi. W fabule pociąga mnie – jako twórcę – ciemna strona człowieka. Nie samo zło, ale informacje i wydarzenia, które skłaniają nas do konfrontacji z samymi sobą. Zdecydowanie najlepiej czuję się w takich tematach, to są moje nuty - wyjaśniał Bartosz Kruhlik w wywiadzie dla Legalnej Kultury.
Polskim dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland, za dystrybucję zagraniczną odpowiada IKH Pictures Promotion.WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2020
Zobacz również
Pogotowie dla kultury w HaloRadio. Konrad Szołajski zaprasza
Pieniądze z czystych nośników dla potrzebujących artystów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll