PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W związku z większym obciążeniem łączy internetowych Unia Europejska zaapelowała do Netfliksa i YouTube o obniżenie jakości emitowanych treści wideo.

Decyzja Netflixa o zmniejszeniu przepływności wideo o jedną czwartą jest kompromisem z Unią Europejską. Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton zaapelował do internetowych platform streamingu video, takich jak np. Netflix, aby przyjęły rozwiązania, które ograniczałaby ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dni w domach z powodu koronawirusa. Netflix zdecydował się obniżyć jakość swojego streamingu w Europie na 30 dni.


YouTube podjął tę decyzję po spotkaniu szefowej firmy Susan Wojcicki oraz dyrektora zarządzającego spółki Alphabet (właściciela YouTube) Sundara Pichaia z unijnym komisarzem ds. jednolitego rynku Thierrym Bretonem. Wszystkie filmy publikowane na platformie YouTube będą domyślnie wyświetlane w jakości standard definition, a nie high definition.


Komisja Europejska uważa, że nadmierny transfer danych, spowodowany telepracą lub oglądaniem filmów, wiąże się z ryzykiem obciążenia infrastruktury internetowej w czasie, gdy jest ona potrzebna również opiece zdrowotnej, czy nauczaniu online.


- Platformy streamingu, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania Internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów - powiedział Thierry Breton i tym samym zachęcił platformy oferujące wideo online do czasowego obniżenia jakości dostarczanego wideo, oferując standardową rozdzielczość zamiast wysokiej. Breton powiedział też, że operatorzy telekomunikacyjni powinni również podjąć kroki w celu zmniejszenia przeciążenia sieci, a użytkownicy powinni w domu przełączać się na wi-fi, zamiast korzystać z transferu poprzez maszty telekomunikacyjne.



MR
wirtualnemedia.pl, forbes.pl
Ostatnia aktualizacja:  20.03.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„W lesie dziś nie zaśnie nikt” dostępny na platformie Netflix
Jerzy Wojciechowski w świecie dźwięku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll