PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Znamy projekty nagrodzone podczas tegorocznego East Doc Platform. Wśród laureatów znalazł się tez projekt polsko-niemieckiej produkcji „Czarna plama Planety Karavash”.
East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film w Pradze, towarzysząca festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival. Polsko-niemiecki projekt otrzymał IDFA Forum Award.  Za produkcję od strony polskiej odpowiada Dorota Roszkowska.

„Czarna plama Planety Karavash” to kreacyjny film dokumentalny renomowanej rosyjsko-niemieckiej reżyserki Olgi Delane, podejmuje on jedno z najważniejszych pytań naszych czasów: „Jak radzimy sobie z środowiskiem naturalnym i czemu zamykamy oczy na nadchodzącą, lub już istniejącą, katastrofę klimatyczną?” Żeby odpowiedzieć na to pytanie, reżyserka jedzie w miejsce, gdzie skażenie środowiska urosło już do apokaliptycznych rozmiarów: do dawnej kopalni złota w mieście Karabash na Uralu, uznanym za najbardziej skażone miasto świata przez UNESCO w 1997 roku. To właśnie to miejsce, zgodnie z poleceniem władz, zamienia się właśnie w „Nową Szwajcarię”.

Czy to tylko kosmetyczne zmiany, element wyparcia tkwiący w człowieku, czy może realna zmiana dla najbardziej zanieczyszczonego miasta na świecie? Olga Delane napotyka w swojej podróży różne reakcje: od paraliżującego letargu po ślepy aktywizm.

Tak jak w swoich wcześniejszych filmach, Olga Delane pokażę wyjątkowy i uniwersalny wgląd w zachowanie człowieka poprzez bliskie spotkania ze swoimi bohaterami, mieszkańcami Karabash. Odkryje podobieństwa do mechanizmu wyparcia którego używamy w obliczu zagrożenia katastrofą klimatyczną. BLACK SPOT KARABASH będzie filmem dokumentalnych skupionym na postaciach o jednoczesnej wysokiej wartości estetycznej i produkcyjnej.

Listę wszystkich nagrodzonych projektów można znaleźć tutaj.
AK
Polish Docs
Ostatnia aktualizacja:  17.03.2020
Zobacz również
fot. Polish Docs
"Największe polskie wesele": Jak realizować film nie wychodząc z domu?
„Boże Ciało” Jana Komasy na VOD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll