PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas prestiżowego forum pełnometrażowych filmów animowanych CARTOON MOVIE, które w ubiegłym tygodniu zakończyło się we francuskim Bordeaux, specjalną nagrodę Eurimages otrzymał projekt „Fleak” realizowany w fińsko-francusko-polskiej koprodukcji. Polskim koproducentem filmu jest Animoon.
Nagroda przyznawana przez Eurimages – europejski fundusz wspierający współpracę koprodukcyjną – jest nagrodą pieniężną w wysokości 20 000 euro, która zostanie zainwestowana w development filmu. Oceniające projekt jury nagrodziło projekt FLEAK za „świeże i nowe podejście w mówieniu o trudnych emocjach oraz stworzenie historii na temat, który ma szanse realnie bardzo wiele zmienić”. Głównym producentem filmu jest fińskie studio animacji Anima Vitae, które jest odpowiedzialne za realizację popularnych i bardzo szeroko dystrybuowanych filmów „Renifer Niko ratuje Święta” i „Renifer Niko ratuje brata”. Oba filmy odniosły bardzo duży sukces kasowy na świecie.

„Fleak” opowiada historię 12-letniego chłopca o imieniu Lawrie, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci zdolność chodzenia. Życie chłopca diametralnie się zmienia, gdy z dnia na dzień musi zrezygnować ze wszystkiego, co dotychczas sprawiało mu radość. Gdy chłopiec przebywa w szpitalu niespodziewanie odwiedza go futrzasty stwór – Fleak. Razem przenoszą się do krainy wyobraźni, gdzie chłopiec i jego nowy przyjaciel przeżywają wiele niesamowitych przygód.

Polski koproducent filmu – Animoon – ma już na swoim koncie współpracę koprodukcyjną z Finlandią przy filmie „Magiczna Zima Muminków”, który trafił do polskich kin w grudniu 2017 roku. Animoon realizuje także obecnie inny projekt koprodukcyjny – lalkową animację „Nawet Myszy idą do nieba”, która powstaje we współpracy między Czechami, Francją, Polską i Słowacją. Oprócz projektów pełnometrażowych Animoon jest producentem seriali – najpopularniejszy z nich to „Przytul mnie” oraz szeroko nagradzanych filmów krótkometrażowych w tym „Acid Rain” Tomka Popakula nominowanego w tym roku do prestiżowych, amerykańskich Annie Awards.
AK
Animoon
Ostatnia aktualizacja:  12.03.2020
Zobacz również
fot. Animoon
Przesunięta premiera kinowa filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.
"Polot" z Maciejem Musiałowskim wkrótce w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll