PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  6.03.2020
7 marca 2020 roku kierowniczka produkcji filmowej i producentka Ewa Jastrzębska obchodzi swoje 60. urodziny.
Ewa Jastrzębska jest dyrektorem produkcji Studia  Munka, działającego w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, wykłada także w szkołach filmowych. Ukończyła organizację i zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim a w 1986 roku - Wyższe Studium Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. W swojej karierze zrealizowała jako producent lub kierownik produkcji ponad 70 filmów fabularnych.   Współpracowała z takimi reżyserami jak Juliusz Machulski, Feliks Falk, Jacek Bromski, Marek Koterski, Wojtek Smarzowski, Janusz Morgernstern, Władysław Pasikowski. Pracowała także przy produkcjach Teatru Telewizji oraz filmach dokumentalnych i reklamowych.

Jest laureatką Złotych Lwów i Orłów – Nagród Polskiej Akademii Filmowej za film "Cicha Noc" Piotra Domalewskiego a także dziesiątek nagród na festiwalach w kraju i za granicą. Wyprodukowała takie filmy, jak m.in.  „Supernova”, „Eastern”, „53 wojny”, „Dzień Kobiet”, "Lęk wysokości" , „Królewicz Olch”.  Kierowała produkcją m.in. „Kuriera”, „Psów 3”, „Ikara”, „Jacka Stronga”, „Anatomii zła”, „Biletu na księżyc”, „Jestem mordercą”, „Mniejszego zła”, „Ile waży koń trojański”, „U Pana Boga w ogródku” i wielu innych. Jest członkinią Polskiej Akademii Filmowej.

Ewa Jastrzębska, fot. SFP

- Większość debiutujących w pełnym metrażu zrobiła u nas krótkie obrazy, które pomagają w drodze do debiutu. Dla producenta pierwszy film jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Nie wiadomo, jak młody człowiek go zrealizuje. Program „30 Minut” pomaga w drodze do debiutu. Do tego należy jeszcze dodać obrazy, które powstały w Studiu Munka w ramach programów „Pierwszy Dokument” oraz „Młoda Animacja”. Ich założeniami są edukacja i wsparcie w rozpoczęciu drogi zawodowej – mówiła w wywiadzie dla „Magazynu Filmowego SFP”. - Staramy się, aby każdy film z programu "30 Minut" miał koproducenta rzeczowego lub finansowego – tłumaczyła na spotkaniu z młodymi filmowcami. Ewa Jastrzębska podkreśla zawsze, że Studio otwiera się na producentów debiutantów, którzy nie muszą mieć własnych środków finansowych – mogą zaproponować wkład rzeczowy lub nawet własną pracę jako wkład koprodukcyjny.

Życzymy wszystkiego najlepszego, oczekując na kolejne filmy - m.in. na  "Jakoś to będzie" Sylwestra Jakimowa!

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.03.2020
Zobacz również
Tomasz Tarasin – kamera pełna przygód
„Kontrola” – hit Internetu premierowo w Cieszynie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll