PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Kandydatów wyłonionych w pierwszym etapie czekają w lipcu 2020 roku egzaminy wstępne i rozmowa kwalifikacyjna.
Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Kandydatów wyłonionych w pierwszym etapie czekają w lipcu 2020 roku egzaminy wstępne i rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby, które marzą o zawodzie reżysera filmowego i chciałyby się uczyć w Gdyńskiej Szkole Filmowej, mają czas do 20 maja na przygotowanie wymaganych dokumentów i teczek z pracami filmowymi, literackimi i fotograficznymi. Forma i technika są dowolne, a tematy – zadane przez Szkołę. Na podstawie prac złożonych przez kandydatów wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, czyli kilkustopniowym egzaminie wstępnym.


Siedziba Szkoły, fot. GSF

Rekrutacja. Etap 1. Teczka kandydata

Filmowa autoprezentacja oraz krótki film dokumentalny, fabularny lub animowany, zrealizowane w dowolnej technice i przesłane w formie linku internetowego (np. do serwisów YouTube, Vimeo) to pierwszy krok w rekrutacji do Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Każdy kandydat powinien też przygotować dwie oryginalne prace literackie. Pierwsza z nich ma przedstawiać pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego. Jego fabuła może dotyczyć jednego z dwóch tematów do wyboru : „Nagle wstała, spojrzała jeszcze raz na niego (na nią ) i pomyślała, że śmierć nie kończy życia. Ona dopiero je zaczyna…” lub „Czuł się zmęczony i przegrany. Ale podnosząc się z kolan pomyślał coś najbardziej absurdalnego w takiej chwili, przecież największą siłą jest słabość…”

Druga obowiązkowa praca literacka to opis pomysłu na scenariusz krótkiego filmu dokumentalnego na temat: „Moja miłość”.

W teczce kandydata muszą się ponadto znaleźć dwie prace fotograficzne na zadane tematy: tryptyk fotograficzny „Napięcie” oraz opowieść fotograficzna (obejmująca od 5 do 10 zdjęć) pod tytułem „Zemsta”.

Do teczki można dołączyć inne prace stanowiące dorobek artystyczny kandydata – filmowy, literacki, fotograficzny, plastyczny czy muzyczny.

Inne niezbędne formalności w pierwszym etapie rekrutacji obejmują wypełnienie wniosku rekrutacyjnego oraz złożenie oryginału lub odpisu świadectwa maturalnego bądź świadectwa ukończenia szkoły średniej, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu reżysera, zdjęcia legitymacyjnego i kserokopii dowodu osobistego.

Rekrutacja. Etap 2. Egzaminy wstępne

Egzaminy wstępne rozpoczną się 6 lipca. Do 10 lipca kandydaci przejdą test z wiedzy o kulturze i sztuce. Czekają ich również zadania scenariuszowe i narracyjne polegające na ułożeniu historii na podstawie fotosów z filmu fabularnego. Egzaminy obejmują również praktyczne ćwiczenie z aktorem, czyli wyreżyserowanie krótkiej scenki na zadany temat. Na koniec, wybranych kandydatów, czeka 11 lipca rozmowa kwalifikacyjna.

Rekrutacja. Harmonogram

· 14 lutego - 20 maja: przyjmowanie teczek

· 16 czerwca: ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji

· 6 lipca: egzamin pisemny

· 7-10 lipca: egzaminy praktyczne

· 10 lipca: ogłoszenie listy kandydatów dopuszczonych do rozmowy kwalifikacyjnej

· 11 lipca: rozmowa kwalifikacyjna

· 12 lipca: ogłoszenie wyników rekrutacji


TERMINY KONSULTACJI - obowiązują zapisy pod adresem mailowym info@gsf.pl:

18 marca

1 kwietnia

15 kwietnia

29 kwietnia

13 maja

Więcej szczegółów – w tym regulamin rekrutacji oraz wniosek rekrutacyjny do pobrania – dostępnych jest na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej: http://gsf.pl/szkola/rekrutacja/


Kontakt dla kandydatów:

info@gsf.pl

+ 48 58 712 22 77


WRÓB
GSF
Ostatnia aktualizacja:  16.02.2020
Zobacz również
NESPRESSO TALENTS! Rusza konkurs filmowy z polską edycją!
Tomasz Jagiełło z tytułem Professional of the Year
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll