PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Bartosz Kruhlik, twórca "Supernovej", otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera w konkursie głównym prestiżowej sekcji WORLD CINEMA podczas 18 edycji PIFF PUNE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL w Indiach. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka.

Jury podjęło decyzję o przyznaniu nagrody dla najlepszego reżysera filmu zagranicznego  Bartoszowi Kruhlikowi za „utrzymany w mistrzowskim tempie, z mocną grą aktorską, świetnie zrealizowany film <Supernova>, porywającą opowieść o tragicznej stracie, o odpowiedzialności i odkupieniu”. To jedna z dwóch nagród w tym konkursie.

 Pune International Film Festival (PIFF) w Punie w stanie Maharasztra to jeden z największych indyjskich festiwali filmowych.  -  Gdy dowiedziałem się o nagrodzie za Najlepszą Reżyserię na festiwalu w PUNE, radość mieszała się z niedowierzaniem. To był bardzo mocno obsadzony konkurs, z tytułami które zaistniały już na największych światowych festiwalach, od Cannes przez Wenecję aż po Toronto. Sam fakt że startowaliśmy w konkursie głównym, był dla nas wyróżnieniem – mówi Bartosz Kruhik. – Obecny na festiwalu aktor Michał Pawlik mówił mi, że tamtejsza publiczność w trakcie pokazu bardzo żywo reagowała,  po seansie widzowie podchodzili do niego i pytali, czy historia jest prawdziwa. Nie mogli uwierzyć, że tam mają te same problemy, co my tutaj. To bardzo cieszy, bo potwierdza że mimo różnic kulturowych, film jest uniwersalny i komunikuje się z widzem na całym świecie.

Michał Pawlik odbiera nagrodę, fot. archiwum własne

18. Pune International Film Festival trwał w dniach 9-16 lutego 2020 roku.  W konkursie WORLD CINEMA  startowało łącznie 14 filmów.  
 
Bartosz Kruhlik, fot. Sylwia Olszewska

  To już kolejne wyróżnienie dla Bartosza Kruhlika, po nagrodzie za najlepszy debiut na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.  Bartosz Kruhlik został nominowany do Paszportów Polityki a także do nagrody „Odkrycie Empiku”.  Film znalazł się na drugim miejscu najwyżej ocenianych filmów konkursowych FPFF w Gdyni w rankingu miesięcznika "Kino", wyróżniła go również polska sekcja FIPRESCI przyznająca Złote Taśmy. Polskim dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland, za granicą film reprezentuje Izabela Kiszka-Hoflik (IKH Pictures Promotion). Koproducentem "Supernovej" jest Canal+ Polska.  Film powstał w ramach pierwszej edycji Programu "60 Minut", dofinansowanego przez  Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera filmu odbyła się 22 listopada 2019 roku.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  17.01.2020
Zobacz również
70. Berlinale: nowy film Mariusza Wilczyńskiego w sekcji Encounters
„Kawki na drodze” od dzisiaj w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll