PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  10.01.2020
Obraz Sama Akina to adaptacja kultowej scenicznej komedii, która gości na deskach teatru już trzydziestu lat. W rolach głównych m.in. Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Weronika Książkiewicz i Anna Dereszowska.
Polska adaptacja scenicznego hitu (w teatrze sztukę widziało ponad 100 mln osób) to dzieło amerykańskiego filmowca Sama Akiny – reżysera i scenarzysty odpowiedzialnego m.in. za sukces dwóch części „Planety Singli”. Jak zauważa producent filmu Wojtek Pałys, szczególną cechą Akiny jest to, że wyznaje zupełnie inną filozofię, niż polscy reżyserzy próbujący tworzyć komedie. - Nie ma tego naszego polskiego smutku, tej potrzeby refleksyjności, a przy okazji nie boi się prawdziwej, czystej, odważnej komedii i rozumie specyfikę polskości, co udowodnił w poprzednich projektach – podkreśla Pałys.


Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

Scenariusz do filmu napisali Sam Akina, Jules Jones, Hanna Węsierska oraz Wojtek Pałys. Zdjęcia zrealizował Gabriel Bieńczycki. Film wyprodukował Wojtek Pałys (JW Production). "Mayday" w kinach 10 stycznia. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.
AK
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  10.01.2020
Zobacz również
fot. Kino Świat
Jerzy Karwowski – wspomagając innych
Animacja "Wiking Tappi" wejdzie do kin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll