PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.12.2019
Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk Festival odbędzie się w Województwie Śląskim!
 "List intencyjny w tej sprawie 30 grudnia 2019 roku podpisali: marszałek - Jakub Chełstowski, wicemarszałek - Wojciech Kałuża i twórca festiwalu - Jan A.P. Kaczmarek! W organizację wydarzenia włączą się instytucje kultury z regionu, Instytucja Filmowa Silesia Film i Ars Cameralis Silesiae Superioris." (Śląskie. Pozytywna energia).


Na zdjęciu od lewej: Wojciech Kałuża (Wicemarszałek Województwa Śląskiego), Jakub Chełstowski (Marszałek Województwa Śląskiego), Jan A.P. Kaczmarek (twórca i Dyrektor Transatlantyk Festival), Ewa Sadkowska (Dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film), Marek Zieliński (Dyrektor Ars Cameralis).

 „Początkiem naszej udanej współpracy była Rapsodia Śląska, spektakularne widowisko multimedialne z okazji stulecia wybuchu I Powstania Śląskiego, które przyciągnęło na Stadion Śląski tysiące widzów. Cieszę się, że udało nam się zaprosić Jana Kaczmarka na śląską ziemię i wpisać festiwal w kalendarz kulturalny regionu. Stawiamy na kulturę i jestem przekonany, że ten międzynarodowy festiwal będzie mógł rozwijać się w naszym regionie” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.Celem organizacji wydarzenia w województwie śląskim jest promocja regionu, w którym kultura jako istotny element rozwoju gospodarczego w innowacyjny sposób wykorzystuje potencjał twórczy środowiska artystycznego do poprawy przestrzeni publicznej, w tym instytucji kultury.

„Rapsodia Śląska to doświadczenie, które nas zbliżyło. „Transatlantyk” jest dużym festiwalem, ale potrzebuje stabilnego partnera, który stawia na festiwal i kulturę. Wierzę, że takim partnerem jest województwo śląskie. Tu są ramy, podwaliny, skala i fundamenty pod budowę i rozkwit tego przedsięwzięcia” – podkreślał Jan A.P. Kaczmarek.

Transatlantyk Festival to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej. Festiwal oparty jest na trzech filarach: filmie, muzyce, edukacji i działaniach branżowych. Twórcą festiwalu jest wybitny kompozytor, laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek.

WRÓB
woj. Śląskie
Ostatnia aktualizacja:  30.12.2019
Zobacz również
Xawery Żuławski reżyseruje serial dla HBO
Zmarła Maria Czołnik
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll