PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Na portalu crowdfundingowym trwa zbiórka publiczna środków na dokończenie filmu "Kamień". To krótkometrażowy debiut Bartosza Kozery, który powstaje w firmie No Drama Production oraz w Studiu Munka SFP.
Podczas niewinnej wycieczki do parku poruszająca się na wózku młoda zakonnica dotyka przypadkowego kamienia. Przeszywa ją dziwny prąd, zaczyna się trząść i nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego wyjaśnienia. Arcybiskup Warszawy, jest jednak sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie. Uczciwa siostra sprzeciwia się naginaniu prawdy pod watykańskie wymogi.

Bartosz Kozera na planie filmu, fot. Siostry Szyszko

Scenariusz filmu został wyróżniony w konkursie Script Fiesty na etiudę filmową. - „Kamień” jest opowieścią o tym, że warto być dobrym człowiekiem mimo wszystko, a metafizyka nie powinna być poddawana ludzkiej obróbce. Szczególnie tej marketingowej. I mimo całej umowności opowiadanej historii, jej przesłanie traktujemy jak najbardziej poważnie – mówi reżyser Bartosz Kozera.

Debiutantom brakuje raptem około 13 000 zł. Całkowity budżet filmu to 230 tys. zł. brutto. Zbiórka na polakpotrafi.pl trwa jeszcze 20 dni. -  Jesteśmy po zdjęciach na Warmii oraz w Warszawie i okolicach, mamy świetny materiał na bazie scenariusza wyróżnionego na Script Fieście, doborową obsadę. Film jest produkowany w ramach programu 30 minut Studia Munka SFP, mamy całą rzeszę wspaniałych osób i firm wspierających inicjatywę, a jednak na ostatniej prostej zwracamy się do Was - apelują twórcy filmu. - Nie zwalniany działań, trwa postprodukcja. Wre praca nad plakatem, materiałami graficznymi, festiwalowymi, postprodukcją obrazu i dźwięku, zakupem praw do muzyki

Wśród ciekawych pamiątek filmowych, które można otrzymać angażując się w zbiórkę, warto wymienić habit - kostium Katarzyny Herman oraz scenariusz z autografem aktorki. Producenci proponują także między innymi "zestaw trzech filcowych kamieni, do rzucania i antystresowego ściskania oraz podziękowania w napisach końcowych filmu" oraz powerbank w kształcie kamienia.


Ten habit możesz zdobyć, wspierając "Kamień", fot. No Drama Prodution

W filmie, poza Katarzyną Herman, grają także Irena Melcer jako siostra Zofia, Andrzej Walden jako arcybiskup Henryk czy Andrzej Dębski jako rabin. 

  Profil filmu na FB: Kamień / The Stone - short film zawiera najnowsze informacje o produkcji a także trailer. Jeśli twórcom uda się zebrać brakującą kwotę, premiera odbędzie się już w pierwszym kwartale 2020 roku.

WRÓB
No Drama Production
Ostatnia aktualizacja:  13.12.2019
Zobacz również
48. Forum Wokół Kina. Kto dostał Złote Bilety?
Pokaz dokumentów z łódzkiej Filmówki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll