PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Supernova” Bartosza Kruhlika otrzymała Nagrodę Publiczności podczas 29. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Debiuty” w Koninie. Obraz został wyprodukowany przez Studio Munka-SFP.
l„Debiuty” są kolejną edycją cyklicznej imprezy filmowej, organizowanej w Koninie od 1985 roku (z przerwą w latach 1988-1995), poświęconej pełnometrażowym debiutom reżyserskim wyprodukowanym w Polsce oraz nowym i najnowszym filmom fabularnym. W tym roku Kinie Centrum (KDK) zostały zaprezentowanie w czasie Przeglądu filmów m.in "Fighter" w reż. Konrada Maximiliana, "Supernova" Bartosza Kruhlika, "(Nie)znajomi" Tadeusza Śliwy, "Dzień czekolady" Jacka Piotra Bławuta oraz "Ukryta gra" w Łukasza Kośmickiego.

- Wprawdzie na tegoroczne „Debiuty” nie udało się sprowadzić wszystkich tytułów planowanych (o pokazach tak naprawdę decyduje polityka dystrybutorów), to sądzimy, że pokazane dzieła były wszechstronne, dla widzów różnych pokoleń, bo mieliśmy wśród debiutów także film dla bardzo młodych filmów, dla miłośników mocnego kina psychologicznego, gatunkowego. A to, że na projekcjach było tak wielu widzów świadczy, że przeglądy filmowe jak „Debiuty”, są potrzebne w kulturalnym krajobrazie Konina - podsumowuje Andrzej Moś, twórca i koordynator Przeglądu.

W głosowaniu publiczności wygrał debiut Bartosza Kruhlika "Supernova". Reżyser, wraz aktorem Markiem Braunem (który też debiutował w pełnometrażowym filmie fabularnym) spotkali się z konińską publicznością.

Od prawej Marek Braun, Bartosz Kruhlik i Andrzej Moś, fot. Marcin Oliński/KDK.

„Supernova" opowiada o trzech mężczyznach, jednym miejscu, jednym dniu i jednym zdarzeniu, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Reżyserem "Supernovej" jest Bartosz Kruhlik, absolwent łódzkiej Filmówki (2016), który za etiudę szkolną „Adaptacja” otrzymał liczne nagrody na festiwalach na całym świecie. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Marcin Hycnar, Marek Braun, Dariusz Dłużewski, Marcin Zarzeczny, Paweł Koślik, Anna Mrozowska, Agnieszka Skibicka, Michał Pawlik czy Jerzy Janeczek, znany z trylogii o „Samych swoich”. Autorem zdjęć do filmu jest Michał Dymek. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, koproducentem Canal+ .

"Supernova" weszła do polskich kin 22 listopada. Dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland.
AK
lm.pl/https://przegladkoninski.pl/
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2019
Zobacz również
Ewy Eysmont-Machulska – kostiumy to nie wszystko
„Serce do walki” w kinach od 13 grudnia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll