PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka powstaje film fabularny – „Wiarołom” Piotra Złotorowicza. W pięknej opowieści o miłości, tajemnicy i przemijaniu zagrali wybitni polscy aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman, Mirosław Zbrojewicz.

Ta trójka wielkich osobowości aktorskich w debiucie Piotra Złotorowicza wciela się w role ludzi, powiązanych ze sobą silnymi więzami i zmagających się ze swą trudną przeszłością. Partneruje im dwójka młodych, niezwykle utalentowanych aktorów: debiutantka Julia Szczepańska i Mateusz Więcławek, którego poznaliśmy już w filmach „Kler”, „Obietnica”, „Cicha Noc”.


Mateusz Więcławek, fot. Sylwia Olszewska


Ania, po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić z mamą – Marą ostatnie miesiące jej życia. Dziewczyna odnajduje w wiosce Alka, z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych wydarzeń, a dla Mary będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań w jej życiu.


Debiutancki film Piotra Złotorowicza to opowieść nasycona uczuciami i wywołująca emocje. Już w swoich pierwszych filmach krótkometrażowych jak „Matka Ziemia”czy „Ludzie Normalni” reżyser wykazał się umiejętnością tworzenia pełnokrwistych, wiarygodnych psychologicznie postaci. Każdy z bohaterów filmu „Wiarołom” ma swoją własną historię, sekret i marzenia. Reżyser z niezwykłą delikatnością odkrywa je przed oczami widza krok po kroku…


Piotr Złotorowicz, Jakub Klimaszewski, Mirosław Zbrojewicz, fot. Sylwia Olszewska


-„Wiarołom” to wizualny poemat, w którym historia opowiadana jest nie po kolei. Do tego sceny, które już widzieliśmy, powracają, widziane z perspektywy kolejnych postaci. Poruszając się przez świat wspomnień głównych bohaterów, chcę opowiedzieć o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnym koszcie prawdy i zastanowić się, czy zawsze warto go ponosić – mówi Piotr Złotorowicz.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w połowie października 2019 roku i potrwają do połowy listopada. Ekipa realizowała zdjęcia pod Warszawą i w Falenicy, wybiera się również do Szczecina.


Reżyser filmu Piotr Złotorowicz był stypendystą Młodej Polski, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatem Talentów „Trójki” w kategorii Film. Jego pierwszy krótkometrażowy dokument „Smolarze” był prezentowany na ponad 130 festiwalach w Polsce i za granicą, zaś krótka fabuła „Ludzie Normalni” otrzymała 17 nagród, w tym Srebrną Kijankę za zdjęcia na Camerimage.  „Matka Ziemia” miała premierę podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno.


Za zdjęcia do filmu odpowiada Nicolas Villegas – jest to już trzeci wspólny film Villegasa i Złotorowicza. Producentami filmu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka, Canal+ . „Wiarołom” otrzymał wsparcie od Pomerania Film – Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego. Film powstaje w ramach programu „60 Minut” – jest to trzecia „sześćdziesiątka” Studia Munka SFP - po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Program „60 Minut” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


 

MR
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  4.11.2019
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
Ambasadorzy obejrzeli "Ukrytą grę"
Nowy festiwal HER Docs: zgłoś film, wpadnij na pokazy pilotażowe
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll