PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.10.2019
Tłumnie zgromadzona publiczność obejrzała w warszawskim kinie Kultura najnowsze krótkie metraże zrealizowane w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Premierowo zaprezentowano cztery filmy zrealizowane w Studiu Munka: "Marcel", reż. Marcin Mikulski; "Egzamin", reż. Bartosz Paduch; "Koniec sezonu", reż. Stanisław Cuske i "Na jedną noc", reż. Mally Yina. Po seansie odbyło się spotkanie z twórcami.


 


 

for. Sylwia Olszewska/SFP


"Marcel", reż. Marcin Mikulski

Czy mieliście kiedyś wrażenie, że nikt Was nie zauważa? Marcel ma tak całe życie. Nie, nie jest niewidzialny. Po prostu nikt nie zwraca na niego uwagi. Jakby był z celofanu. W windzie ludzie się przy nim całują, kanar nie sprawdza mu biletu, a w pracy dokumenty omijają jego biurko szeroki łukiem. Początkowo próbował z tym walczyć, ale dał za wygraną. Po co się starać, skoro można żyć z dnia na dzień bez żadnej odpowiedzialności. Wszystko się zmienia, gdy na jego drodze pojawia się Karolina. Pod wszelkimi względami przeciwieństwo Marcela.


"Egzamin", reż. Bartosz Paduch

Film opowiada historię Bastka, młodego chłopaka z blokowiska, wychowującego się bez rodziców. Pasją Bastka jest malowanie grafitti, zarabia natomiast handlując narkotykami, które sprzedaje dla swego starszego brata – dilera. Bastek pragnie zmienić swoje życie i chce studiować na Akademii Sztuk Pięknych, by zostać prawdziwym artystą. Kiedy zostaje przyłapany na gorącym uczynku, nieoczekiwanie dostaje od śledczego policjanta propozycję nie do odrzucenia: jeśli pogrąży zeznaniami swojego brata, otrzyma coś, dzięki czemu bez problemu dostanie się na wymarzone studia.


"Koniec sezonu", reż. Stanisław Cuske
Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

"Na jedną noc", reż. Mally Yina

Piotruś skończył już trzydzieści lat, jednak wciąż unika dorosłości i wszystkiego, co się z nią kojarzy.  Życie wypełnia imprezami i nonocnymi romansami, o ilość których konkuruje z najlepszym przyjacielem, Krzyśkiem. Piotrusiowi wydaje się, że ma pod kontrolą nawet czas. Na dziewczyny ma sprawdzoną strategię: żadna nie zostaje do rana.  Aż do pewnej nocy, podczas której podrywa Wandę. Wtedy wszystko wysuwa mu się spod kontroli. I Wanda. I czas.Premiera krótkometrażowych filmów Studia Munka odbyła się 29 października 2019 roku w kinie Kultura w Warszawie.
MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  12.11.2019
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
Znamy nominowanych do Nagrody im. Cybulskiego
Robert Richardson i Quentin Tarantino na EnergaCAMERIMAGE
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll