PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Rozpoczął się IMPAKT - najnowszy program Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego. Jego celem jest przygotowanie do produkcji filmu, poprzez intensywny rozwój zawodowy producentów filmowych i współpracujących z nimi twórców. W pierwszej edycji uczestniczy czternaście projektów - fabuł i filmów dokumentalnych.
IMPAKT przeznaczony jest dla producentów debiutujących lub będących na początku drogi zawodowej, którzy zrealizowali maksymalnie jeden film pełnometrażowy i chcą wspólnie z twórcami, przy wsparciu ekspertów, przygotowywać się do pracy nad nowym projektem. Jego cechą charakterystyczną jest innowacyjne podejście do produkcji, oparte przede wszystkim na podkreślaniu fundamentalnej roli dobrej współpracy producenta z reżyserem oraz kształtowaniu tzw. miękkich kompetencji. W warsztatach i konsultacjach mogą uczestniczyć także scenarzyści. IMPAKT jest programem interdyscyplinarnym, w którym rozwijane są za-równo fabuły, jak i dokumenty.

fot. materiały promocyjne

Wśród uczestników pierwszej edycji IMPAKT-u jest duet producentka Joanna Tatko ze Staroń Films i reżyserka Yifan Sun, której wyprodukowana przez Szkołę Filmową w Łodzi etiuda „FAMILY²” otrzymała niedawno Studenckiego Oscara w kategorii dokumentalnej. W ramach IMPAKTu Yifan i Joanna rozwijają dokumentalny film pełnometrażowy „Podróż do domu”. Jego bohaterką jest Liyenne, dwudziestokilkuletnia Holanderka, pochodząca z Chin, która próbuje się uporać z trudnościami, jakie w jej psychice wywołało porzucenie przez biologicznych rodziców. Kamil Skałkowski produkuje film dokumentalny Arkadiusza Bartosiaka o Mar-ku Dyjaku, fascynującym artyście, zmagającym się z traumatyczną przeszłością. Producentka Katarzyna Śmigiel współpracuje z reżyserem Jarosławem Wszędybyłem przy dokumencie o dwóch przyjaciołach z Polski, którzy postanowili zdobyć zimą jako pierwsi w historii szczyt Nanga Parbat. Do przeszłości sięgają scenarzysta fabuły Grzegorz Puda i producentka Yutaro Keino. Ich bohater pragnie poradzić sobie z żalem po śmierci żony. Reżyser filmowy zaczyna oglądać swoje amatorskie filmy nakręcone w ciągu 30 lat wspólnego życia. Odkrywa w nich nieznaną historię kobiety.

Pierwsze spotkania IMPAKT-u poświęcone będą developmentowi filmu - rozumianemu jako czas nadziei i trudnych decyzji. - Jako producentka oraz osoba zarządzająca przez wiele lat zespołem, uważam że szczególnie w okresie developmentu kluczowe jest wypracowanie zaufania między producentem i twórcą – mówi Katarzyna Ślesicka, pomysłodawczyni i dyrektor IMPAKT-u. - Bez wiary, że druga strona daje projektowi maksimum swojej energii i możliwości, bez wiary we wzajemną szczerość intencji oraz to, że gramy do wspólnej bramki, nie po-winniśmy w ogóle podejmować współpracy - podkreśla.

Program potrwa 6 miesięcy, od października 2019 do kwietnia 2020 i obejmie 6 intensywnych, trzydniowych sesji. Zajęcia będą odbywały się w formie warsztatów opartych na mentoringu grupowym, dyskusjach, case studies, masterclassach oraz pracy indywidualnej.


fot. materiały promocyjne

Konsultanci IMPAKT-u
Dużym atutem IMPAKT-u są jego eksperci - wykładowcy, którzy sami odnieśli sukces w swojej praktyce i mogą podzielić się z uczestnikami swoim doświadczeniem. Zajęcia w pierwszej sesji poprowadzili: Anna Wydra, uznana producentka, m.in. nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”, Joanna Solecka, międzynarodowa specjalistka od filmowego PR i marketingu, Andrzej Mellin, kierownik katedry scenariopisarstwa PWSTFiT, w latach 1990-93 i 2002-2008 był dziekanem Wydziału Reżyserii tej uczelni oraz Katarzyna i Adam Ślesiccy założyciele Fundacji Filmowej im. Władysław Ślesickiego, organizatorzy IMPAKT-u, doświadczeni producenci, wykładowcy i twórcy cieszących się dużą popularnością programów dla filmowców, w tym nowego DOC DEVELOPMENT i DOC LAB POLAND, świętującego w tym roku pięciolecie.

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego uruchomiła również cykl wykładów IMPAKT PREZENTUJE, które mają przybliżyć zasady i warunki współpracy z producentami z różnych krajów.
Wprowadzone przez Polski Instytut Sztuki Filmowej tzw. zachęty, zakładające zwrot kosztów (cash rebate) mają przyciągnąć na nasz rynek produkcje filmowe ze świata. Przed rozpoczęciem współpracy polscy producenci powinni znać odpowiedzi na pytania: Czego oczekują zagraniczni producenci? Jak przygotować się do współpracy i na co zwrócić szczególną uwagę? Na czym polegają różnice kulturowe i zwyczajowe? Jak uniknąć błędów? – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w ramach naszego cyklu. Za nami pierwsze spotkanie zorganizowane w czasie Warsaw Film Festiwal wykład. Anna Różalska i Tarik Hachoud, założyciele Match&Spark opowiedzieli na temat współpracy z producentami ze Stanów Zjednoczonych.

http://fundfilm.pl/pl/impakt
WRÓB
Fundacja im. W. Ślesickiego
Ostatnia aktualizacja:  27.10.2019
Zobacz również
Jadwiga Zygadło – do kina przez muzykę
Ewa Różewicz – od jazzowych improwizacji do „Zasady przyjemności”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll