PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film dokumentalny „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej został nagrodzony na dwóch Międzynarodowych Festiwalach Filmowych – Great Message International Film Festival 2019 w Hinjawadi oraz Calcutta International Cult Film Festival w Kalkucie.
Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Indiach – Great Message International Film Festival 2019 – przyznało Małgorzacie Imielskiej nagrodę w kategorii Film Dokumentalny – Najlepsza Reżyseria. Festiwal odbywał się w Hinjawadi, w dniach 25-26 września 2019 roku. Film polskiej reżyserki został również nagrodzony na kolejnym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym – Calcutta International Cult Film Festival. Film zdobył nagrodę w sierpniowej selekcji w kategorii: Women’s Films Winner. Tym samym dokument będzie się ubiegał o prestiżową nagrodę główną festiwalu – Złotego Lisa – Golden Fox Award.

Miłość i puste słowa” opowiada o zmaganiu się z chorobą Alzheimera. To opowieść o małżeństwie, które spędziło ze sobą blisko czterdzieści lat. Dziś on jest zdrowy, ona cierpi na chorobę Alzheimera. Punktem wyjścia dla opowiadanej historii jest obrazowe badanie rezonansem magnetycznym, które potwierdza u Wandy gwałtowny rozwój choroby. Wszystkie kolejne, opisywane wydarzenia są związane z opieką, jaką Adam otacza żonę.

„Miłość i puste słowa”, pełnometrażowy film dokumentalny, koprodukowany przez Telewizję Polską, zdobył wcześniej nagrody na festiwalach w Łodzi i w Łagowie. W 2018 roku na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" był laureatem nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za "dyskretnie prowadzoną, głęboką i kompletną filmową analizę relacji ludzkich w obliczu długotrwałej i nieuleczalnej choroby, jednocześnie refleksyjną i dramatyczną". W 2018 roku w Łagowie w ramach Lubuskiego Lata Filmowego zdobył Złote Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych, a w 2019 roku Wyróżnienie za muzykę do filmu.

Małgorzata Imielska jest autorką scenariusza i reżyserką filmu. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Reżyser wielu filmów dokumentalnych, laureatka licznych nagród filmowych.

W 2019 roku zadebiutowała swoim pierwszym filmem fabularnym "Wszystko dla mojej matki". Film znalazł się w Konkursie Głównym niedawno zakończonego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główna aktorka filmu, Zofia Domalik zdobyła nagrodę indywidualną 44. FPFF w Gdyni za profesjonalny debiut aktorski.
AK
TVP
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2019
Zobacz również
fot. TVP
Składy konkursów debiutów EnergaCAMERIMAGE 2019
Program i goście 5. Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll