PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Odliczamy dni do startu 5. Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich, który potrwa w dniach 24-29 października. Zanim jednak gorączka K-movies ogarnie Warszawę – garść podstawowych informacji praktycznych, czyli goście specjalni, bilety i program tegorocznej edycji.
Goście specjalni

W podróży po południowokoreańskim kinie warszawskiej widowni towarzyszyć będą interesujący goście — twórcy prezentowanych filmów oraz krytycy filmowi.

●    26 października o godz. 20:30 w Kinotece odbędzie się spotkanie z Lee Jihyoung oraz Kim Sol — reżyserkami pokazywanego w sekcji „Nowe twarze” filmu „Rozbita noc”. Jest to opowiedziana z perspektywy dziecka historia rodziny, która musi zmierzyć się z sytuacją kryzysową. Obraz miał premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Jeonju, gdzie zdobył Grand Prix. Prezentowany był także na prestiżowym festiwalu w San Sebastian. Spotkanie z reżyserkami poprowadzi Marcin Krasnowolski – dziennikarz i filmoznawca.

●    27 października o godz. 16:40 w Kinotece odbędzie się seminarium z Kim Young-jinem - profesorem Uniwersytetu Myongji w Seulu, jednym z najważniejszych krytyków południowokoreańskich, głównym selekcjonerem Jeonju Film Festival. Seminarium poświęcone będzie twórczości Lee Chang-donga, którego retrospektywa jest jednym z wydarzeń Festiwalu. Poprowadzi je Miłosz Stelmach - krytyk filmowy, redaktor naczelny czasopisma „Ekrany”.

Program Festiwalu – festiwalowe perełki

Tegoroczny program Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich stawia na różnorodność. Od kina arthouse’owego po gatunkowe, od rozrywki po kino społecznie zaangażowane, od debiutantów po mistrzów, od fabuł po dokument.

Filmem otwarcia Festiwalu będzie "Parasite" (reż. Bang Joon-ho) – zdobywca tegorocznej Złotej Palmy w Cannes. To historia pełna humoru, zwrotów akcji i żonglerki gatunkami. Doskonale łącząca kinematograficzny artyzm, gorzką diagnozę społeczną i komercyjny sukces. W sekcji „Koreańskie hity” zaprezentowany zostanie także Gangster, glina i diabeł (reż. Won-Tae Lee) brawurowe kino akcji pełnymi garściami czerpiące z tradycji sag gangsterskich i opowieści o seryjnych mordercach. W zaledwie czterech dni od premiery film obejrzało ponad milion osób w samej Korei Południowej.

Sekcja „Nowe twarze” udowadnia, że kinematografia koreańska to także mocne, wyczulone na problemy społeczne oraz niezwykle intymne filmowe dramaty. W programie znajdziemy debiuty czterech młodych reżyserek – utalentowanych i zdobywających uznanie rodzimej i międzynarodowej krytyki. W sekcji m.in. „Gniazdo kolibra” (reż. Kim Bo-ry) – zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia – nagrody Międzynarodowego Jury Generacji 14plus, na tegorocznym festiwalu w Berlinie, a także „Rozbita noc” (reż. Kim Sol, Lee Jihyoung), o którym reżyserki osobiście opowiedzą widzom festiwalu.

Na widzów czeka również spotkanie z klasykami kinematografii koreańskiej. Zobaczymy pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej retrospektywę Lee Chang-donga - mistrza kina światowego formatu, reżysera wielokrotnie nagradzanego w Cannes czy Wenecji oraz „Zbłąkaną kulę” (reż. Yoo Hyun-moka) z 1961 roku – film uznany za jeden z najlepszych filmów w historii koreańskiej kinematografii.

5. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich uświetni także pokaz specjalny filmu „Dzieci wysłane do Polski” (reż. Choo Sang-mi). Dokument ten pokazany zostanie z okazji 30-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Koreą Południową a Polską. Film przedstawia niezwykle poruszającą historię sierot z Korei Północnej, które w latach 50., zostały wysłane do Polski.

7 października ruszyła sprzedaż biletów
Bilety na poszczególne seanse Festiwalu w cenie 15 zł dostępne są w kasach Kinoteki oraz online. Organizatorzy 5. Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich oferują także karnety festiwalowe w cenie 120 zł. Karnet upoważnia do obejrzenia 10 filmów z programu Festiwalu.

Więcej informacji m.in. na Facebooku Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich:
https://www.facebook.com/warsaw.korean.film.festival/
AK
Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2019
Zobacz również
fot. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich
„Miłość i puste słowa” Małgorzaty Imielskiej z nagrodą
Trwa 27. Festiwal Polskich Filmów w Seattle
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll