PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
ANIMARKT Pitching to doskonała okazja do zaprezentowania swojego projektu krótkometrażowego filmu lalkowego przed międzynarodowym jury i pozyskania partnerów do jego realizacji. Projekty biorące udział w rywalizacji, zostały zaprezentowane 11 października podczas ANIMARKT Stop Motion Forum, które odbyło się w Łodzi już po raz czwarty.
Pitching to jedna z sekcji programowych ANIMARKT Stop Motion Forum - jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji stop motion i animacji lalkowej. W konkursie dla krótkometrażowych animacji lalkowych na etapie dewelopmentu, udział wzięło 15 finalistów. Jury w składzie: Luce Grosjean (Dystrybutor, Miyu Distribution), Kerdi Oengo (Producent, Nukufilm), Jacek Spychalski (Specjalista ds. scenografii i animacji poklatkowej, CeTA) przyznało 11 nagród. Wielkim wygranym okazał się litewski projekt Glass Elephants, który zdobył aż cztery nagrody, w tym wyróżnienie specjalne CeTA (Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu) – voucher o wartości 60 000 zł na wykorzystanie studia i jego zaplecza do produkcji filmu.

Pełna lista nagrodzonych projektów:

- Wyróżnienie specjalne CeTA (Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu) – voucher o wartości 60 tys. zł: Glass Elephants, reż. Vykintas Labanauskas & Dominyka Adomaitytė (Litwa)

- Wyróżnienie specjalne CeTA (Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu) – voucher o wartości 40 tys. zł: Money and Happiness, reż. Ana Nedeljković & Nikola Majdak jr. (Czechy, Serbia)

- Wkład koproducencki Folimage: Glass Elephants, reż. Vykintas Labanauskas & Dominyka Adomaitytė (Litwa)

- Nagroda dystrybucyjna od Radiator IP Sales: Glass Elephants, reż. Vykintas Labanauskas & Dominyka Adomaitytė (Litwa)

- Oprogramowanie Dragonframe 4 z kontrolerem Bluetooth: Rest in Piece, reż. Antoine Antabi (Niemcy, Syria, Katar)

- Nagroda Ale kino+ - zakup licencji do ukończonego filmu przez kanał telewizyjny.: Albert, reż. Szandra Pataki (Węgry), Au, reż. Katarzyna Majsner (Polska) oraz Luthier, reż. Carlos González Penagos (Kolumbia)

- Akredytacja na targi MIFA 2020 podczas Festiwalu w Annecy: Luthier, reż. Carlos González Penagos (Kolumbia)

- Konsultacje eksperckie na etapie produkcji projektu z lalkarzem Marcinem Zalewskim.: Hain, reż. Alejandra Jaramillo (Chile)

- Nagroda APALAB - dwutygodniowa rezydencja w Centrum Animacji Quirino Cristiani w Cordobie (Argentyna), poświęcona scenopisarstwu i rozwojowi projektu. Zawiera: zakwaterowanie w zamku lub domu w pobliżu zamku, wsparcie mentorskie/konsultacje dot. scenopisarstwa, produkcji i projektów plastycznych na etapie developmentu, spotkania z producentami uwzględniające możliwość skorzystania z międzynarodowego funduszu dla animowanych koprodukcji: No Happily Ever After, reż. Gabriela Plačková & Alžběta Göbelová (Czechy)

- Nagroda CEE Animation Forum - akredytacja na CEE Animation Forum, transport lokalny (Praga-Trebon-Praga) i 3 noclegi dla jednej osoby sponsorowane przez CEE Animation: Glass Elephants, reż. Vykintas Labanauskas & Dominyka Adomaitytė (Litwa)

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN – podmiot zajmujący się popularyzacją i upowszechnianiem animacji, a także wspieraniem jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej poprzez kompleksowe działania z obszaru produkcji, dystrybucji, promocji i edukacji. 
AK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  15.10.2019
Zobacz również
fot. Momakin
Dokument bez granic. 3. sesja Doc Lab Poland
„Ondyna” Tomasza Śliwińskiego z Bartoszem Bielenią na WFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll