PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.10.2019
W dniach 14-17 listopada odbędzie się druga edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival. WSSF to festiwal niezależnych filmów surfingowych, ale też miejsce spotkań ludzi, którym surfing i związany z nim styl życia jest bliski. Na widzów czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże.
Prezentowane podczas festiwalu filmy ukażą widzom surfing w rożnych jego odsłonach: na Bałtyku, na Hawajach, na kole podbiegunowym. Bohaterami filmów będą postaci zwykłych miłośników surfingu i surferskie gwiazdy, które wygrywają międzynarodowe zawody, lub pływają na największych falach świata.

Niekwestionowaną zaletą filmów, która sprawia, że zainteresują one też osoby (jeszcze) nie surfujące jest to, że oprócz surfingu prezentują też walory podróżnicze: widzimy jak wygląda życie w tak odległych miejscach świata jak np. Sierra Leone, Senegal, Kamczatka, czy Sachalin.
 
Podczas tegorocznej edycji odbędzie się polska premiera filmu „Momentum Generation” który niedawno otrzymał nagrodę Emmy. Film opowiada o wspólnej drodze na szczyt najsłynniejszych surfowych gwiazd jak Kelly Slater, Rob Machado, czy Shane Dorian, oraz o rywalizacji, która z czasem pojawiła się między nimi, kiedy zaczęli wygrywać kolejne zawody i zdobywać tytuły mistrzowskie.

- Wielkim wydarzeniem będzie polska premiera „Momentum Generation”. Film opowiada o generacji surferów, którzy zmienili surfing z alternatywnego stylu życia i sportu dla wybranych w dyscyplinę, która dołączy do grona sportów olimpijskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio – mówi Ales Kosina, dyrektor programowy Warsaw Surf Film Festival. - W tym roku na festiwalu można też obejrzeć wiele filmów poświęconych surfowaniu w Afryce. Ten sport nie jest tam tak rozwinięty, jak w innych miejscach i ten aspekt przyciąga surferów, którzy jednocześnie działają jako ekipa filmowa – dodaje.

Nie zabraknie też polskich produkcji, „Magic Bay” oraz „Welcome to Hel” opowiadającego o prekursorach surfingu w Polsce i pokazującego codzienne funkcjonowanie mieszkańców najsłynniejszych w kraju kempingów w Chałupach – surferów, instruktorów, czy zwykłych urlopowiczów.
 
Ale Warsaw Surf Film Festival to nie tylko filmy. Program wydarzeń towarzyszących organizatorzy przedstawią już wkrótce.

Seanse odbywać się będą w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20), kinie Elektronik (Generała Zajączka 7), oraz w sali z dużym ekranem na 1. piętrze klubu SPATiF (al. Ujazdowskie 45).

Więcej informacji na temat festiwalu:
https://www.facebook.com/events/2410546232566700/
https://www.facebook.com/Warsaw-Surf-Film-Festival-1010309125820129/
AK
Warsaw Surf Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  11.10.2019
Zobacz również
fot. Warsaw Surf Film Festival
WAMA Film Festival. Najważniejsza jest teraźniejszość
Dla niejadka filmowa gratka. Pokazy dla dzieci w Kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll