PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Telewizja FOKUS TV podała pierwsze informacje na temat serialu dokumentalnego pod tytułem „PATROL TATRY”, który powstał w ścisłej współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.
W sobotę 12 października o godz. 21.00 rozpocznie się emisja premierowego odcinka. Kolejne odcinki można będzie oglądać co tydzień w soboty o godz. 21:00 w telewizji FOKUS TV.  Reżyserem serialu jest Bartosz Blaschke.Serial opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawią się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. Każdy odcinek to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem.

Jest to produkcja oryginalna, autorski format powstały od podstaw w FOKUS TV. Jak tłumaczy stacja, serial nie ma precedensu w historii polskiego dokumentu dzięki osobistemu zaangażowaniu się w produkcję dyrekcji i pracowników TPN. Producentem wykonawczym jest firma ZPR Media.


"Niemal cztery miliony turystów odwiedza co roku Tatrzański Park Narodowy. Wydaje się zatem, że wszystkie ścieżki zostały w nim już dawno wydeptane. Tymczasem Tatrzański Park Narodowy kryje wciąż wiele tajemnic, niedostępnych dla turystów. Po raz pierwszy dotrzemy z kamerą do miejsc, które odwiedzane są tylko przez strażników Parku. Pokażemy spektakl natury rozgrywający się w polskich Tatrach. Wejdziemy na tatrzańskie szczyty jak Mnich, Rysy, Giewont czy Krzyżne, podążymy szlakiem Orlej Perci. Zanurkujemy na dno Morskiego Oka. Tatry nie są tu tylko pięknie sfotografowanym tłem. Pokazujemy Tatry od wewnątrz. Było to możliwe dzięki twórczemu udziałowi bohaterów naszego filmu: strażników, pracowników i dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego" - czytamy w informacji prasowej.

„Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją” – zaznaczył Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.


„Przy produkcji tego serialu towarzyszyła nam niespotykana skala trudności. To świadectwo tych filmowców, którzy są także góralami i w trakcie realizacji cyklu musieli wykorzystać swoje doświadczenie taterników i wspinaczy” – mówi Ewa Latkowska, prezes FOKUS TV.

Wysiłek filmowców skomentował producent serialu Stanisław Drozdowski (ZPR Media) „Od zdjęć do cyklu „Patrol Tatry” trudniejsze byłoby tylko zejście z kamerami do jaskiń”.

Polskie góry pokazały nam ostatnio swoje groźne oblicze: doszło do tragedii na Giewoncie. W drugim odcinku naszego serialu pokazujemy tło tych wydarzeń.


„Patrol Tatry”.
Serial o strażnikach gór.

Podstawowe informacje o serialu.
Format: 8 odcinków, czas trwania odcinka: 45 min, 4K
Termin emisji pierwszego odcinka: 12 października 2019
Antena: Fokus TV
Producent wykonawczy: ZPR Media, Ewa Latkowska, Katarzyna Sikorska-Jędral
Producent nadzorujący: Stanisław Drozdowski
Reżyser: Bartosz Blaschke
Operatorzy: Jan Wierzejski, Bartłomiej Solik, Mikołaj Górecki, Andrzej Szulc
Kierownik produkcji: Paweł Reyman

WRÓB
Fokus TV
Ostatnia aktualizacja:  6.10.2019
Zobacz również
Ruszył rok akademicki w Szkole Filmowej w Łodzi
Waldemar Tymoszuk – wierny dokumentowi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll