PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Właściciel platformy patrzajto.pl został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności za nielegalne udostępnianie odcinków 2. Sezonu „Belfra”, produkcji Canal +. Wyrok jest prawomocny.
Zaczęło się od tego, że sekcja Platformy Canal + przeznaczona do walki z piractwem, w ramach monitoringu, natrafiła w serwisie patrzajto.p (dawniej vodtu.pl) na nielegalnie udostępnione odcinki serialu „Belfer”. Po wielu wezwaniach do właściciela serwisu, odcinki nadal można było oglądać na stronie. Sprawa została więc skierowana do sądu.

Sąd pod zapoznaniu się z materiałem dowodowym i rozpatrzeniu sprawy wskazał, że właściciel działa na szkodę ITI Neovision S.A. (operatora Platformy CANAL+ ) i jest winny popełnienia przestępstwa z art. 116 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Oskarżony został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności.

– Właściciel serwisu chciał skorzystać z modelu, w którym operuje obecnie większość pirackich serwisów VoD, starając się uniknąć odpowiedzialności karnej. Celowo nie udostępniał treści poprzez własną infrastrukturę hostingową, tylko wykorzystywał odtwarzacze wideo zewnętrznych serwisów, osadzając je na stronie internetowej – komentuje w oświadczeniu Platforma Canal+ . – W takiej sytuacji organy ścigania często były bezsilne i przyjmowały tłumaczenia sprawców, w których Ci informowali, że wszystkie treści pochodzą z zewnętrznych serwisów hostingowych i są zamieszczane przez użytkowników, na co właściciele storn nie mają wpływu. To pierwszy tak ważny wyrok, który może stać się punktem odniesienia przy kolejnych tego typu sprawach – podkreślono.

- To kolejny głośny wyrok skazujący pirata na karę ograniczenia wolności. W maju ubiegłego roku właściciel serwisu futbolhd.tv został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat oraz zapłatę 160 tys. zł nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A. za rozpowszechnianie transmisji meczów piłki nożnej bez uprawnień - dodaje satkurier.pl
AK
Canal +
Ostatnia aktualizacja:  2.10.2019
Zobacz również
fot. Canal +
Porwać się na nieskończoność, czyli „Stan nieważkości” Macieja Drygasa
Animarkt: Znamy program i listę projektów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll