PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.09.2019
Wirtualne postacie, ruchome ściany, historia kina opowiedziana laserem, płonące litery i najlepsza muzyka filmowa w wykonaniu orkiestry dętej. Czyli magia filmu, którą zaprezentuje podczas swojego jubileuszu warszawska filmówka.
Szkoła założona w 2004 roku przez reżysera, producenta i scenarzystę Macieja Ślesickiego oraz aktora Bogusława Lindę obchodzi jubileusz 15 lat działalności. Niegdyś mała prywatna uczelnia, stanowi obecnie jedyny w Polsce kompleks szkół filmowych, w którym kształcą się młodzi twórcy z całego świata.

W sobotę 28 września o godzinie 18.00 w należącym do kampusu uczelni Kinie Elektronik odbędzie się uroczysta gala. W wydarzeniu wezmą udział władze szkoły: rektor, reżyser m.in. filmu „Czarny Mercedes” Janusz Majewski, Maciej Ślesicki i Bogusław Linda, ważne postacie świata kultury, znani aktorzy i politycy, a także absolwenci, m.in. nominowani do Oscara Dorota Kobieta (animacja "Twój Vincent"), czy Tomasz Śliwiński (etiuda „Nasza Klątwa”).

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. występ orkiestry dętej OSP Nadarzyn, mapping, pokaz pirotechniczny i laserowy.

O szkole
Warszawska Szkoła Filmowa założona w 2004 roku stanowi obecnie jedyny w kraju kompleks szkół filmowych, w ramach którego prowadzone są studia licencjackie i podyplomowe, dwie zawodowe szkoły policealne, roczne i wakacyjne kursy, dwa licea ogólnokształcące o profilach filmowym i kreacji gier wideo. W ramach kampusu działa również zrewitalizowane studyjne Kino Elektronik.

Poza regularnym programem nauczania kompleks szkół organizuje rocznie kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych, festiwali, przeglądów, spektakli, koncertów i warsztatów, przeważnie bezpłatnych i otwartych dla wszystkich chętnych. Szkoła współpracuje z najważniejszymi w branży audiowizualnej partnerami i instytucjami państwowymi, m.in. PISF, MKiDN, MNiSW, m.st. Warszawa, Samorządem Województwa Mazowieckiego, Urzędem Dzielnicy Żoliborz, KIPA, FINA, PSC, SFP, Kreatywną Europą, Muzeum Powstania Warszawskiego, NCBiR, ARP i innymi. Warszawska Szkoła Filmowa swoją działalnością nie tylko edukuje i upowszechnia polską kulturę filmową, ale także jednoczy branżę, mobilizuje do wspólnych inicjatyw, angażuje studentów wielu szkół filmowych i artystycznych do wspólnych projektów, które zdobywają potem liczne nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach.

Do najważniejszych projektów, które szkoła realizuje należą m.in. jedyny w Polsce festiwal scenariopisarstwa „ScriptFiesta” (organizowany od  2012 r. ), pierwsze i jedyne w Polsce targi pracy branży gier wideo i sektorów kreatywnych „Gamedev & Creative Careers Expo”, międzynarodowe święto twórców gier „Warsaw Film School Game Jam”, cykle warsztatów dla młodzieży z całej Polski „Filmoteka Szkolna”, konkurs dla twórców filmowych w Internecie „Grand Video Awards”, konkurs „#63PL”, organizowany w partnerstwie z Muzeum Powstania Warszawskiego, „Mazowiecki Konkurs Filmowy” organizowany z Samorządem Województwa Mazowieckiego i wiele innych.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.
AK
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  6.04.2020
Zobacz również
fot. Warszawska Szkoła Filmowa
Sebastian Fabijański na festiwalu Kamera Akcja. Zobacz program
Trwają zapisy na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll