PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.09.2019
Centrum Animacji to krakowskie studio produkcyjne, które wspiera małopolskich twórców animacji filmowej. Zrzesza artystów, profesjonalistów, w tym m.in. debiutujących absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (ASP). Studio oferuje kompleksową realizację filmów animowanych, projektów intermedialnych i koprodukcji. Koordynatorem Centrum Animacji w Krakowie jest Kraków Film Klaster – produkcyjny HUB Małopolski.

Obecnie Centrum Animacji rozpoczyna produkcję filmu „Gonâve” w reżyserii Róży Dudy i Michała Soi, który otrzymał  dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2021r. Dyrektorem Centrum jest Robert Sowa producent, reżyser filmów animowanych, autor projektów multimedialnych łączących m.in. animację z muzyką współczesną. Współpracował też przy realizacji wielu filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Robert Sowa kieruje Pracownią Filmu AnimowanegoASP – rozpoznawalnym w Polsce i na świecie studiem kształcącym w dziedzinie animacji.


Obecnie Centrum Animacji rozpoczyna produkcję filmu „Gonâve” w reżyserii Róży Dudy i Michała Soi, który otrzymał  dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2021r. Dyrektorem Centrum jest Robert Sowa producent, reżyser filmów animowanych, autor projektów multimedialnych łączących m.in. animację z muzyką współczesną. Współpracował też przy realizacji wielu filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Robert Sowa kieruje Pracownią Filmu Animowanego ASP – rozpoznawalnym w Polsce i na świecie studiem kształcącym w dziedzinie animacji.


„Animacja w Małopolsce ma się bardzo dobrze. Możemy pochwalić się festiwalami i przeglądami, zdolnymi twórcami, osiągnięciami jak i profesjonalną kadrą, która uczy młodych animatorów. Dlatego Centrum Animacji, poprzez tych zdolnych twórców, ich realizowane projekty oraz swoją ofertę, pomoże promować Kraków i Małopolskę jako region, do którego warto przenieść różnorodne produkcje filmowe i właśnie tutaj w całości je zrealizować” – zachęca Aneta Zagórska prezes Kraków Film Klaster.


Oferta Centrum Animacji jest szeroka i zapewnia pełną realizację produkcyjną filmów animowanych, produkcję projektów intermedialnych, realizacje w technikach animacji komputerowej 2D i 3D czy stop motion. Centrum współpracuje też z ASP w zakresie pracy w studio dźwiękowym czy studio blue box i Motion Capture.  Poza realizacją autorskich projektów i debiutów, twórcy z Centrum Animacji w Krakowie realizują także animowane czołówki, motion design, przerywniki i wiele innych formatów we wszystkich technikach animacji.


Więcej na http://film.krakow.pl/krakow-animation-center

 

MR
Centrum Animacji w Krakowie
Ostatnia aktualizacja:  24.09.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
27. EnergaCamerimage: Ruszają zgłoszenia do Talent Demo
Trwa 6. MFF Kino Dzieci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll