PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Pierwszego dnia 44. FPFF w Gdyni zaprezentowano „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej. Biorący udział w Konkursie Głównym film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżyserki. W obsadzie znaleźli się m.in.: Zofia Domalik, Jowita Budnik,Halina Rasiakówna, Maria Sobocińska i Katarzyna Wajda.

Małgorzata Imielska, znana reżyserka i autorka scenariuszy filmów dokumentalnych, spektakli teatralnych i radiowych postanowiła wyreżyserować debiut fabularny. Podczas konferencji prasowej filmu „Wszystko dla mojej matki” autorka mówiła: „Film dokumentalny był moim wyborem. Dzięki niemu mogłam poznać wiele ciekawych osób. Jednak w tym gatunku trzeba, szczególnie w trudnych sytuacjach, brać odpowiedzialność za los bohatera. Nie mogłam w niektórych przypadkach opowiedzieć o wszystkim, o czym chciałam. Stąd decyzja o zrobieniu fabuły. Historia – kontynuowała Imielska - przedstawiona we Wszystko dla mojej matki jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.Opowiedziałam ją delikatnie, a przecież mogłam zrobić dużo brutalniejszy film”. 

fot. Borys Skrzyński/SFP

„Wszystko dla mojej matki” jest dramatem psychologiczno-społecznym. Akcja dzieje się w domu poprawczym dla dziewcząt. To opowieść o ludziach, którzy nie mają głosu. Główna bohaterka Ola ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje długodystansowe biegi. Jej trener okazuje się jedynym mężczyzną w jej otoczeniu, który nie chce jej skrzywdzić, ani wykorzystać.

Zofia Domalik w filmie "Wszystko dla mojej matki", fot. materiały promocyjne

Zofia Domalik, aktorka wcielająca się w postać Oli, podczas konferencji prasowej przyznała: "To dla mnie niesamowita szansa. Cieszę się, że moja pierwsza główna rola była wymagająca. Duże doświadczenie, wiele rozmów z reżyserką i prób, bo na początku nie widziałam w sobie dziewczyny z poprawczaka. Jestem bardzo wdzięczna Małgosi za tę rolę". Podobne refleksje miała również debiutująca w pełnometrażowym filmie fabularnym Maria Sobocińska. Dla doświadczonych aktorek - Jowity Budnik i Haliny Rasiakówny - spotkanie z reżyserką było szczególnie ważne ze względu na czas jaki poświęciła przygotowując drugoplanowe postaci.

 

Producentami filmu są Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński (Naima Film). Za montaż odpowiadała Agnieszka Glińska, twórcą zdjęć jest Tomasz Naumiuk, a za muzykę odpowiada Włodek Pawlik. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest IKH Pictures Promotion. "Wszystko dla mojej matki" poszukuje obecnie dystrybutora.

Marcin Radomski/Gdynia
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  16.09.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
44. FPFF. Birbant powrócił, czyli startujemy!
44. FPFF: „Zgniłe uszy”, czyli terapeutyczna psychodrama
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll