PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Studio Platige Image zostało nominowane w kategorii Najlepszy cinematik do gry wideo (Best Game Cinematic) w ramach Animago Awards 2019 za trailer Metro Exodus: Artyom's Nightmare.
Trailer autorstwa Platige wprowadza w zróżnicowany świat i bogatą historię najnowszej odsłony serii gier Metro. Widz wraz z Artyomem otrzymuje wizję wydarzeń, które nadejdą podczas jego postapokaliptycznej odysei.

Metro Exodus, wyprodukowane przez 4A Games i wydane przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji. Zespół Platige jest szczególnie dumny ze swojego dzieła, które spotkało się ze znakomitym odbiorem ze strony fanów serii, a teraz także ze strony jury Animago.

- Animago to jedna z najważniejszych konferencji branży grafiki i animacji. To także jedna z niewielu imprez, podczas której specjalną kategorie zadedykowano cinematikom. Nasza obecność w trójce wyróżnionych prac z roku 2019 to ogromny zaszczyt i przywilej - mówi Tomek Suwalski, reżyser.


- To dla nas wszystkich powód do dumy. Pomimo tego, że w napisach końcowych jesteśmy porozdzielani i każdy z nas miał inny wkład, to i tak efekt końcowy jest naszym wspólnym dziełem. Dlatego chciałabym podziękować każdemu z osobna i wszystkim razem za dialog twórczy, zaangażowanie, profesjonalizm i efektywną współpracę. W dobrej ekipie siła - mówi producentka Daria Zienowicz.

Platige Image to polskie studio produkcji i postprodukcji. Specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo.

Zespół składa się z ponad 200 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. W ciągu ponad 20 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwali Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.
AK
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  16.09.2019
Zobacz również
fot. Platige Image
44. FPFF: „Zgniłe uszy”, czyli terapeutyczna psychodrama
Rusza 44. FPFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll