PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
"Eastern", pełnometrażowy debiut fabularny Piotra Adamskiego zostanie zaprezentowany w Panoramie Kina Polskiego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września 2019).
Pokaz filmu odbędzie się w środę 18 września o godz. 11.00 w  Teatrze Miejskim. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z twórcami: reżyserem, współscenarzystą i aktorkami.

Piotr Adamski kreuje dystopijną wizję świata, w którym życie ludzi reguluje drastyczny i rygorystyczny kodeks krwi.  Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny postanawiają zmienić te reguły i przełamać krąg przemocy i terroru, a także przeciwstawić się presji rodzin i wszechogarniającej kulturze zemsty.  „Czy ten film przełamie monopol, jaki na opowieści o zemście w kobiecym wydaniu miał ostatnio Patryk Vega?” – pyta w „Gazecie Wyborczej” Piotr Guszkowski. „Swoją drogą, gdyby ten film powstał w Hollywood, ktoś już myślałby o sequelu lub przynajmniej innej opowieści rozgrywającej się w tych samych realiach” – puentował Jakub Demiańczuk we „Wprost”.

Po raz pierwszy publicznie prezentujemy plakat artystyczny filmu, zaprojektowany przez Krzysztofa Bieleckiego:


 Film został pierwszy raz publicznie pokazany na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie w czerwcu br. O żadnym tytule nie mówiło się tyle, co o „Easternie”. Otrzymał trzy nagrody - dla debiutantki Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8lem za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za „czerpanie pełnymi garściami z mitów i podań, przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. „Rewelacyjne Maja Pankiewicz i Paulina Krzyżańska są twarzami tej szczerości. Nie udają kogoś kim nie są, nie wzorują się na zabijakach z filmów jak 14-letni maniacy produkcji klasy B. Cały czas zachowują swoją naturę – twardą, nieustępliwą lecz równocześnie nie zapominają o swojej naturalnej stronie, niepozbawionej empatii i współczucia” – dodaje Martin Rieszke (Filmawka).


Paulina Krzyżańska, Maja Pankiewicz, fot. Studio Munka SFP

Piotr Adamski jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Szkołę Wajdy. Jest autorem wystaw w kraju i za granicą. Wcześniej w Studiu Munka SFP wyreżyserował krótkometrażowy film „Otwarcie”, który przyniósł mu szereg nagród w kraju i za granicą.

  „Eastern” wyprodukowało działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka. Producentami są: Jacek Bromski, Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński. Film powstał w ramach pierwszej edycji programu „60 Minut”.

 „Eastern” wejdzie do kin w marcu 2020 roku. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.09.2019
Zobacz również
Jerzy Pental – w krakowskim kręgu
FAMILY² Yifan Sun ze studenckim OSCAREM!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll