PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Tegoroczne Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich odbędzie się pod hasłem „Nasz festiwal” i poświęcone będzie propozycjom zmian w funkcjonowaniu Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sobota, 21 września, 12.00.
Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich
sobota, 21 września 2019, godz. 12.00
Hotel Mercure Gdynia Centrum, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia
 
Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich, jedno z najważniejszych wydarzeń 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, odbędzie się w sobotę, 21 września o godz. 12.00 w Hotelu Mercure Gdynia Centrum. Największa organizacja ludzi filmu zaprasza do rozmowy o przyszłości gdyńskiego festiwalu. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Nasz festiwal”.

Zamieszanie wokół selekcji konkursowej wywołało niepokój całego środowiska filmowego. Po publicznym apelu prezesa Jacka Bromskiego oraz głosach innych organizacji środowiskowych, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaakceptował decyzję Komitetu Organizacyjnego o dołączeniu do konkursu trzech odrzuconych wcześniej tytułów. Rozpoczęła się też żywa dyskusja o przyszłości i organizacji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, fot. Borys Skrzyński/SFP

Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest inicjatorem debaty o wizji rozwoju Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. – Gdynia jest najlepszym miejscem do rozmowy o przyszłości najważniejszego wydarzenia prezentującego polskie kino. Napawa optymizmem, że coraz więcej twórców i organizacji branżowych angażuje się w tę dyskusję, prezentując swoją wizje festiwalu tu i teraz, w filmowej Gdyni - mówi Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

W ocenie prezesa SFP, wśród kluczowych kwestii wymagających dyskusji środowiskowej są m.in. czas trwania festiwalu, liczba filmów konkursowych i zasady ich wyboru oraz pozyskanie nowych źródeł finansowania.

– Sobotnie Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich będzie jednym z najważniejszych spotkań środowiskowych od lat. Podsumujemy wszystkie pomysły, pojawią się na pewno nowe. Będziemy spierać się i ostro dyskutować, ale pamiętajmy zawsze o jednym: to nasz festiwal. Festiwal polskich filmowców. Na Forum zapraszam wszystkich, którzy chcą konstruktywnie wpływać na jego kształt - podkreśla Jacek Bromski.

W gronie gości zaproszonych do udziału w Forum SFP znaleźli się m.in. Leszek Kopeć, Wojciech Marczewski, Radosław Śmigulski, Agnieszka Odorowicz oraz Krzysztof Zanussi.

***

Informacja dla mediów:
Forum SFP przeznaczone jest wyłącznie dla filmowców. Bezpośrednio po jego zakończeniu (około 14.00) zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing prasowy.

#naszfestiwal
gw
SFP
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
44. FPFF. Znamy zwycięzców Młodej Gali
44. FPFF: „Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll