PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Michał Śliwkiewicz i asystujący mu Bartosz Bednarz, odpowiedzialni za wybór lokacji do „Zimnej wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego są nominowani do nagród Location Managers Guild International. Konkurują z takimi produkcjami jak „Faworyta”, „Roma”, czy „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”.
Międzynarodowa Gildia Location Managerów, która zrzesza specjalistów od wyszukiwania lokacji filmowych z całego świata, przyznaje swoje nagrody od 6 lat. Wyróżnienia są przyznawane za pracę profesjonalistów od obiektów filmowych i ich wkład w filmy fabularne, reklamowe oraz seriale. Śliwkiewicz i Bednarz jako pierwsi Polacy w historii otrzymali nominację do nagrody LMGI za lokacje do „Zimnej wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Film był realizowany w trzech różnych krajach i 34 lokacjach, spośród 59 dni zdjęciowych, 58 zostało zrealizowanych w lokacjach, w tym 51 w Polsce.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i 60. w Polsce, Berlinie, Paryżu i Jugosławii więc największym wyzwanie było znalezienie takich lokacji, które oddałyby atmosferę minionych czasów. Było to szczególnie trudne w przypadku niektórych obiektów, których stan techniczny wymagał specjalistycznych testów i zabezpieczeń. Dodatkowym wyzwaniem były warunki meteorologiczne, w których realizowano produkcję, temperatury wahały się od -27 do + 35 st. C. Większość zdjęć zrealizowano w Polsce, w siedmiu różnych województwach, dodatkowo produkcja skorzystała z dofinansowania pochodzącego z czterech różnych regionalnych funduszy filmowych – Łódzkiego, Mazowiecko-Warszawskiego, Podkarpackiego i Śląskiego. Polska udawała także inne kraje – np. sceny rozgrywające się w Berlinie zostały zrealizowane w większości we Wrocławiu, a paryskie wnętrza: mieszkanie na poddaszu, nocny klub czy paryska kawiarnia zostały zaaranżowane w Łodzi.

Michał Śliwkiewicz jest absolwentem PWSFTviT, aktywnym scoutem i locations managerem, który ma na swoim koncie pracę przy takich filmach jak "Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego, "Ukryta gra" Łukasza Kośmickiego, serialach „Zbrodnia” oraz „Kruk. Szepty słychać po zmroku” czy zagranicznych produkcjach jak szwajcarski „They Chased Me Through Arizona” i izraelski „Past Life”. Od 2019 roku jest członkiem gildii LMGI. Bartosz Bednarz jest studentem PWSFTviT i kierownikiem produkcji, który zrealizował kilkanaście etiud studenckich oraz był odpowiedzialny za lokacje w debiucie fabularnym Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki”.

W kategorii Outstanding Locations In A Period Film, w której nominowani zostali Polacy, "Zimna wojna" konkuruje z „Faworytą”, „Romą”, „The Highwaymen” i „Czarnym bractwem. BlacKkKlansman”.

Wręczenie nagród odbędzie się 21 września w Los Angeles, pełna lista nominacji znajduje się na stronie LMGI: http://locationmanagers.org/6th-annual-lmgi-awards-nominees-announced/
AK
Film Commission Poland
Ostatnia aktualizacja:  11.09.2019
Zobacz również
fot. Kino Świat
Dzień otwarty programu IMPAKT
Zakwalifikowane projekty na Pitching Forum festiwalu NNW
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll