PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.08.2019
W sierpniu 2019 roku ruszyły zdjęcia do filmu “Czas Bogów” w reżyserii Piotra Stasika. Ekipa pracuje w okolicach Szydłowca oraz Radomia, w Tomaszowie Mazowieckim oraz na Dolnym Śląsku.
O debiucie Piotra Stasika pisaliśmy przy okazji relacji z pitchingów na Polish Days na Nowych Horyzontach. "Czas Bogów" w 2017 roku rozwijany był w ramach prestiżowego programu Biennale College - Cinema w Wenecji, a na początku tego roku otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Mikrobudżetów. Projekt pojawił się także na Polish Days podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty Producentami filmu są Paweł Kosuń oraz Agnieszka Janowska z Centrala Distribution. Obraz jest koprodukowany przez Telewizję Polską. Partnerem projektu jest Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

"<Czas Bogów> to filmowy eksperyment, w którym o końcu świata opowiadamy, łącząc film fabularny z elementami dokumentu i współczesnego tańca. To współczesny, postapokaliptyczny musical, który pozwoli nam wyobrazić sobie życie po wybuchu bomby atomowej i pomyśleć o alternatywnych formach organizacji społeczeństwa. W filmie obserwujemy życie małej grupy dzieci, które przeżyły kataklizm i nieczynnym kamieniołomie próbują stworzyć nową społeczność. Gdy wydaje się, że osiągnęli względną równowagę i bezpieczeństwo niewielka zdawałoby się rzecz, powoduje konflikt, który szybko przeradza się w wojnę - piszą twórcy filmu.

"Czas Bogów", fot. Centrala

Głównymi bohaterami w "Czasie Bogów" są chłopcy w wieku od 8 do 16 roku życia. To wyjątkowy plan zdjęciowy, twórcy zdecydowali się na redukcję ekipy, aby stworzyć małą, zwartą grupę, w której dzieciaki będą czuły się swobodnie i zanurzą w kreowanej rzeczywistości. Spędzają czas z twórcami w formie obozu filmowego.

  Ponadto, producenci w porozumieniu z ekipą podjęli decyzję, aby spróbować utrzymać plan w kierunku "less waste". Zrezygnowali w możliwym stopniu z plastiku na planie używając materiałów wielorazowego użytku. To już czas, aby produkcje filmowe nie tylko kalkulowały koszty, ale zadbały o planetę, zmniejszały ilość produkowanych na planie śmieci oraz w kwestiach organizacyjnych i logistycznych redukowały do minimum szkodliwy wpływ na środowisko. 


WRÓB
Centrala
Ostatnia aktualizacja:  26.08.2019
Zobacz również
"Miłość bezwarunkowa" triumfuje na Solanin Film Festival
Anna Francman pośród filmowych wnętrz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll