PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
21 września 2019 roku rusza święto młodych i najmłodszych widzów, czyli 6. MFF Kino Dzieci. W programie festiwalu ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji. Festiwal otworzy projekcja „Słynnego najazdu niedźwiedzi na Sycylię”, najnowszego dzieła Lorenzo Mattottiego, wspaniałej animacji, która swoją premierę miała podczas tegorocznego festiwalu w Cannes i pokazywana była na festiwalu w Annecy. Ogłoszenie całego programu i start sprzedaży biletów 3 września.
W Konkursie głównym festiwalu organizatorzy pokażą 9 filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat, aż 6 z nich to polskie premiery. Ta sekcja będzie do obejrzenia we wszystkich festiwalowych miastach, gdzie publiczność nagrodzi najlepszy film festiwalu statuetką Kwiatu Paproci. Swoją nagrodę przyznają także składy jurorskie: dziennikarzy, twórców, ECFA oraz SKSiL. W Warszawie i Wrocławiu w Konkursie filmowych odkryć (7 tytułów i aż 5 premier) widzowie zobaczą m.in. „Pierwsze pożegnanie” w reż. Liny Wong, film, który zdobył już nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation Kplus na Berlinale 2019 i tytuł najlepszego filmu na Tokyo International Film Festival 2018. Filmy z obu sekcji konkursowych będą wyświetlane z angielskimi napisami.

A co zobaczymy w pozostałych sekcjach? Odbędziemy sentymentalną podróż do polskiej klasyki kina młodego widza, za sprawą przeglądu filmów Stanisława Jędryki, zajrzymy do Włoch, dzięki sekcji narodowej – Ciao Italia! Nie zabraknie także prezentacji filmów, które podczas ubiegłorocznego Kina Dzieci spodobały się najbardziej – to w sekcji Panorama. Za sprawą Kina Dzieci z nosem w książkach swoją premierę będą miały nowe odcinki przygód Żubra Pompika i Wikinga Tappiego, czeka nas również odsłona drugiego sezonu „Przytul mnie”. Wraz z festiwalem rośnie też publiczność, z tego powodu organizatorzy proponują nową sekcję – Klasyka Kina Dzieci. Jest to wybór ulubionych przez widzów filmów ze wszystkich poprzednich edycji. Do obejrzenia będą przygody dzieci z Bullerbyn oraz Kacpra i Emmy czy Lassego i Mai i ich Biura Detektywistycznego.

Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Po raz pierwszy 6. MFF Kino Dzieci wychodzi poza kino by spotkać się na seansach specjalnych z młodymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka i Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Korzystając ze wskazówek Fundacji Pomoc Autyzm, organizatorzy przygotowali także pokazy przyjazne sensorycznie.

W tej edycji nie zabraknie również festiwalowych spotkań przeznaczonych dla rodziców, opiekunów i nauczycieli w ramach cyklu Kino Dzieci o wychowaniu. Podczas inaugurującego wykładu Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta i trener, opowie jak rozmawiać z dziećmi o trudnych emocjach. Festiwal zaprosi także na spotkania ze specjalistkami z Instytutu Edukacji Pozytywnej oraz bezpłatne oprowadzanie połączone z warsztatem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na temat odbioru sztuki przez dzieci.

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie Warsaw Kids Film Forum, czyli międzynarodowe wydarzenie branżowe, poświęcone filmom serialom dla młodych widzów. W ostatnich edycjach forum zgromadziło ponad 300 przedstawicieli polskiej i międzynarodowej branży filmowej: agentów sprzedaży, dystrybutorów, telewizji, producentów i twórców filmowych oraz instytucji finansujących. 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Więcej informacji: kinodzieci.pl
AK
MFF Kino Dzieci
Ostatnia aktualizacja:  22.08.2019
Zobacz również
fot. Kino Dzieci
Program 5. edycji Bytom Film Festival
Piotr Woźniak-Starak nie żyje
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll