PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka Bartosz Kozera realizuje krótkometrażową komedię absurdu „Kamień”. Co by się stało, gdybyśmy w dzisiejszej Warszawie zetknęli się z cudownym uzdrowieniem?
Podczas wycieczki do parku poruszająca się na wózku młodziutka zakonnica Zofia dotyka przypadkowego kamienia. Nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego wyjaśnienia. I chociaż siostra przełożona wyciska siódme poty, by Watykan oficjalnie uznał to za cud, Arcybiskup Warszawy jest sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie. Uczciwa siostra Zofia sprzeciwia się naginaniu prawdy pod watykańskie wymogi.


Na planie filmu „Kamień” (od lewej: Bartosz Kozera, Andrzej Dębski, Katarzyna Herman, Andrzej Walden), fot. Katarzyna Gryciuk – Krzywda Studio Munka - SFP

Film powstaje w ramach programu „30 Minut” Studia Munka –SFP. Scenariusz filmu został wyróżniony w konkursie Script Fiesty na etiudę filmową. - „Kamień” jest opowieścią o tym, że warto być dobrym człowiekiem mimo wszystko, a metafizyka nie powinna być poddawana ludzkiej obróbce. Szczególnie tej marketingowej. I mimo całej umowności opowiadanej historii, jej przesłanie traktujemy jak najbardziej poważnie – mówi reżyser Bartosz Kozera.


Na planie: Mirosława Zdolska, Irena Melcer, Katarzyna Herman, Bernadetta Komiago, Marysia Patykiewicz, Fot. Katarzyna Gryciuk – Krzywda / Studio Munka SFP


W filmie zobaczymy plejadę znakomitych polskich aktorów, m.in. Katarzynę Herman, Andrzeja Waldena, Andrzeja Dębskiego, Irenę Melcer.

Producentami filmu są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński, zaś producentem wykonawczym Wiola Łabędź // No Drama Production. Zdjęcia do filmu zakończyły się w lipcu, a realizowane były w dwóch transzach: pierwsza na Warmii (Krosno koło Ornety, Opin) oraz druga w Warszawie i Karczewie. Za postprodukcję obrazu odpowiada Coloroffon, udźwiękowieniem zajmuje się Studio Halo.

Bartosz Kozera jest scenarzystą i reżyserem, zwycięzcą konkursu TVN na scenariusz kinowej komedii współczesnej (2014), laureatem I nagrody Papaya Young Directors (2016), II nagrody w III Ogólnopolskim Konkursie na Małą Formę Dramatyczną (2016), finalistą 6. Script Fiesty (2017). Sprzedał dwa pełnometrażowe scenariusze fabularne.

Autorem zdjęć jest Tomasz Gajewski, absolwent Wydziału Operatorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi, za scenografię odpowiada Agnieszka Małgorzata Bąk, kierownictwo produkcji objęła Kinga Tulik.

„Kamień” będzie gotowy na początku 2020 roku i w pierwszej kolejności zaprezentowany zostanie na premierowym pokazie krótkich metraży Studia Munka – SFP.

Na planie filmu „Kamień”, fot. fot. Katarzyna Gryciuk – Krzywda Studio Munka - SFP Studio Munka - SFP

 
Na planie filmu „Kamień” (od lewej: Bartosz Kozera, Andrzej Dębski, Katarzyna Herman, Andrzej Walden)
fot. Studio Munka - SFP 
Na planie filmu „Kamień”, reżyser i aktorzy, fot. Siostry Szyszko / Studio Munka - SFP


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.08.2019
Zobacz również
Paweł Pawlikowski z Honorowym Sercem Sarajewa
Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu kryminalnego AXN - „Znaki”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll