PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dzięki wsparciu Fundacji PZU zapraszamy do udziału w zajęciach Grupy Filmu Dziecięcego i Familijnego pod okiem wybitnej, doświadczonej w pracy z dziećmi reżyserki i scenarzystki - Doroty Kędzierzawskiej.
Wąska specjalizacja jest koniecznością podyktowaną przez współczesny świat branży AV, a każdy rodzaj twórczości ma swoją własną specyfikę językową dostosowaną do profilu potencjalnego odbiorcy. Szczególnie w filmie dziecięcym i młodzieżowym ważna jest wiedza o specyfice widowni, a przede wszystkim umiejętności patrzenia na świat z punktu widzenia dziecka.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę, że na polskim rynku nadal powstaje niewiele wartościowych projektów dla dzieci i młodzieży. To nadal luka, w której można walczyć o widza (family films) i szukać swojego miejsca na rynku. Celem jest zdobycie przez uczestników wiedzy w zakresie tworzenia form dla młodego widza: scenariusze, prowadzenie narracji, castingi, praca na planie, efekty wizualne i specjalne.

Do pracy w grupie organizatorzy zapraszają wszystkich członków ekipy filmowej pragnących wziąć udział w realizacji sceny dziecięcej. Scenarzyści oraz reżyserzy, którzy chcą, aby to właśnie ich pomysły zostały przeanalizowane lub częściowo zrealizowane w ramach pracy grupy, proszeni są o przysłanie 4-stronnicowych treatmentów filmów fabularnych dedykowanych dla młodego widza. Piętnastu autorów wybranych na podstawie nadesłanych projektów weźmie udział w konsultacjach scenariuszowych podczas Plenerów Film Spring Open 2019. Następnie zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy grupy do realizacji jednej sceny spośród wybranych scenariuszy.

Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 października.

Plan pracy grupy:
•    omówienie projektów i wybranie sceny do pracy,
•    mini casting,
•    nakręcenie sceny z dziećmi
•    montaż
•    szczegółowe omówienie sceny.

Dorota Kędzierzawska - reżyserka, scenarzystka, wielokrotnie nagradzana. Od lat tworzy autorskie kino, którego bohaterami są wielokrotnie są dzieci. W jej dorobku są takie filmy jak: "Początek", "Koniec świata", "Diabły, diabły", "Wrony", "Nic", "Jestem", "Pora umierać", "Jutro będzie lepiej".

Plenery Film Spring Open to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, skierowany do młodych twórców z branży audiowizualnej, powstały w 2005 roku dzięki inicjatywie prof. Sławomira Idziaka. Tegoroczne Plenery Film Spring Open odbędą się w dniach 15–24.10 w krakowskich Przegorzałach. Będzie to już ich czternasta edycja.

AK
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  1.08.2019
Zobacz również
fot. F. Błażejowski
Festiwal Filmowy NNW ogłasza nabór projektów na PITCHING FORUM
13. Dwa Brzegi. Polskie wiersze filmowe
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll