PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
ATELIER SCENARIUSZOWE to roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych. Trzecia i ostatnia sesja drugiej edycji Atelier rozpoczęła się właśnie we Wrocławiu.
Przez ostatni rok 12 scenarzystów pracowało pod okiem konsultantów scenariuszowych nad historiami wpisanymi w różnorodne gatunki filmowe: dramat kryminalny, film drogi, czarną komedię czy thriller. We Wrocławiu uczestnicy Atelier będą nie tylko szlifować swoje teksty, ale też szkolić się z zakresu ich prezentacji, by w ramach finałowego wydarzenia – pitchingu projektów, móc zaprezentować je przed przedstawicielami polskiej branży filmowej.

Prezentacja organizowana jest w ramach partnerstwa z 19. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty i odbędzie się w dniu 30 lipca o godzinie 15:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Po zakończeniu pitchingu organizatorzy Atelier pośredniczyć będą w umawianiu indywidualnych spotkań ze scenarzystami.

- Scenariusz to bez wątpienia podstawa dobrego filmu. Naszym uczestnikom dajemy możliwość skupienia się na rozwoju tekstu w jego najtrudniejszej, początkowej fazie. Dzięki prezentacji we Wrocławiu polska branża filmowa ma okazję odkryć 12 nowych, oryginalnych i utalentowanych głosów scenariopisarskich. Liczymy, że spotkania indywidualne będą dla wszystkich okazją do nawiązania nowych relacji zawodowych i umożliwią projektom Atelier dalszy rozwój – opowiada Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa warsztatów.

Celem Atelier Scenariuszowego jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. Warsztaty adresowane są do scenarzystów oraz reżyserów - absolwentów uczelni artystycznych i kursów scenariuszowych posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Konsultantami są doświadczeni zarówno na lokalnym jak i na międzynarodowym rynku konsultanci scenariuszowi - Anna Bielak, Filip Kasperaszek oraz Aleksandra Świerk.

Partnerami Atelier Scenariuszowego są Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński i Fundacja Widok. Partnerami sesji we Wrocławiu są Dolnośląskie Centrum Filmowe oraz Wrocław Film Commission. Program dofinansowany został przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji:
atelier@scenariuszowe.pl
https://www.scenariuszowe.pl
AK
Atelier Scenariuszowe
Ostatnia aktualizacja:  29.07.2019
Zobacz również
fot. Atelier Scenariuszowe
Millennium Docs Against Gravity na liście Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie
Polskie projekty na Baltic Sea Docs
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll