PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Opowiadający o wielkiej miłości i wojnie, zrealizowany w dużej części w Łodzi film „Znajdę Cię” otworzył 9. edycję Festiwalu Transatlantyk. Gośćmi gali otwarcia była m.in. reżyserka Martha Coolidge.
Podczas Gali Otwarcia została wręczona wyjątkowa nagroda przyznawana jedynie na dwóch festiwalach na świecie  - nagroda FIPRESCI 94 Platinum Award. Jej laureatem został mistrz kina, pochodzący z Meksyku, Artur Ripstein. Skrzypek Janusz Wawrowski zaproszony przez Jana A.P. Kaczmarka zagrał na Stradivariusie uwerturę do skomponowanej przez niego muzyki z filmu Znajdę Cię. Zwieńczeniem Gali Otwarcia był pokaz wyreżyserowanego przez Marthę Coolidge filmu. Jednym z bohaterów wspólnego, polsko-amerykańskiego przedsięwzięcia jest miasto Łódź. W uroczystym pokazie wzięli udział: reżyserka, producenci i aktorzy m.in. Weronika Rosati i Małgorzata Kożuchowska.

Kadr z filmu "Znajdę Cię", mat. prasowe

„Znajdę Cię” w reżyserii Marthy Coolidge to historia Rachel Rubin i Roberta Pułaskiego oraz łączącego ich wielkiego, romantycznego uczucia. Gdy ich poznajemy, są uczniami szkoły muzycznej, snują marzenia o występach w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Ich życie jest pełne młodzieńczej beztroski, płynie w tętniącym życiem i kulturą mieście. Martha Coolidge wyreżyserowała wcześniej m.in. „Historię Rose” czyAngie”, filmy docenione przez widzów. Jest pierwszą i dotychczas jedyną kobietą, która stała na czele Amerykańskiej Gildy Reżyserów (DGA).

W międzynarodowej obsadzie „Znajdę Cię” oprócz polskich aktorów (takich jak Małgorzata Kożuchowska, Agata Buzek, Weronika Rosati, Jacek Braciak, Marcin Czarnik czy Maciej Zakościelny)  wystąpili m.in. ceniony angielski aktor Leo Suter, Adelaide Clemens („Wielki Gatsby” czy „Generacja Hmm”), Stellan Skarsgård (ulubiony aktor Larsa von Triera, znany szerszej publiczności między innymi z niezwykle popularnego serialu HBO „Czarnobyl” czy filmu „Piraci z Karaibów”), Connie Nielsen (odtwórczyni głównej roli w „Gladiatorze” i Królowa Hippolita w „Wonder Woman”), a także Stephen Dorff,  bohater takich filmów jak „Wieczny łowca”,  „Między miejscami”. Muzykę skomponował Jan A.P. Kaczmarek. Film ten nie tylko opowiada o Łodzi, jej bogatej historii i tradycji wielokulturowości, ale także powstawał w Łodzi.


9. edycja Festiwalu Transatlantyk odbywa się w dniach 12-19 lipca w Łodzi.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.transatlantyk.org/pl

MR
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  13.07.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Wojciech Marczewski odsłonił swoją gwiazdę w łódzkiej Alei Sław
Polska aktorka w horrorze „Annabelle wraca do domu”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll