PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dziś do polskich kin wchodzi horror „Annabelle wraca do domu” z polską aktorką Natalią Safran w roli krwawej panny mlodej.
"Annabelle wraca do domu" to kolejna pozycja z uniwersum 'Obecności' (2013), kasowej serii horrorów, zaczyna dziś straszyć w polskich kinach za pomocą ulubionej przez fanów demonicznej lalki Annabelle. Tym razem Annabelle przywołuje do pomocy w zabójczej misji kilka nowych i równie jak ona niebezpiecznych demonów, w tym krwawą pannę młodą. W rolę zabójczej zjawy w ślubnej sukni wcieliła się polska aktorka Natalia Safran, która niedawno gościła na naszych ekranach jako Rina, Królowa podwodnego Królestwa Rybaków, w hicie "Aquaman". "Annabelle wraca do domu" weszła na światowe ekrany dwa tygodnie temu i już zdążyła wzniecić spekulacje fanów co do nowego spin off'u z krwawą panną młodą. To pierwsza rola Natalii w horrorze, ale już trzecia w roli panny młodej. Zaczynała pracę aktorską w Hollywood jako panna młoda w romantycznych komediach „Powiedz tak” u boku Jennifer Lopez i „Nawiedzona narzeczona” z Evą Longorią.

Natalia Safran podczas nakładania specjalnego makijażu do roli panny młodej, fot. materiały prasowe.

- Nigdy nie myślałam, że tak dobrze będzie mi się grało złego ducha! Tymczasem po czterech godzinach pierwszej, misternej charakteryzacji makijażem, peruką i kostiumem zdałam sobie sprawę z przewagi jaką ta nowa postać miała nad moimi dotychczasowymi rolami. Ta panna młoda miała szokować i przerażać, a więc zupełnie inne zadanie niż moje dotychczasowe postaci. Ukrycie za charakteryzacją demona oznaczało wolność od typowego wymogu zjednania sobie publiczności ciepłem i miłym wyglądem. Jako zmora pierwszego kalibru nie musiałam się absolutnie nikomu podobać, a wręcz odwrotnie – to było dla mnie coś cudownie nowego. Miałam też szansę w moim pierwszym horrorze pracować z ulubionymi twórcami filmowymi - mistrzem horroru i moim reżyserem z „Aquamana” Jamesem Wanem, który stworzył ekranową historię nawiedzonej lalki Annabelle i scenarzystą wszystkich trzech filmów "Annabelle", „To” i „Zakonnicy” Gary Daubermanem, który zadebiutował tu też w roli reżysera. Mam w filmie kapitalnie mrożące krew w żyłach sceny, a fani donoszą mi codziennie w wiadomościach, że to panna młoda najbardziej przeraziła ich w filmie i z jej powodu wybierają się na film po raz kolejny, co oczywiście cieszy mnie strasznie [śmiech] – mówi o swej roli Natalia Safran.

Natalia Safran podczas premiery filmu, fot. materiały prasowe.

Uniwersum „Obecności”, w tym filmy o Annabelle, ale również "Amityville" „The Amityville Horror”) powstały na podstawie zapisków pary najsłynniejszych egzorcystów świata, Eda i Lorraine Warrenów. Całe życie pomagali borykającym się ze złymi duchami, a po egzorcyzmach zabierali od ludzi przedmioty opętane przez zło, święcili i zamykali je w piwnicy swojego domu, który w ten sposób po latach stał się muzeum rekwizytów owładniętych nieczystymi siłami. Jednym z nich była suknia ślubna opętana przez złego ducha, która powodowała u noszącej ją panny młodej narastające szaleństwo prowadzące do morderstwa pana młodego. Na tej podstawie zrodziła się postać krwawej panny młodej z "Annabelle wraca do domu". Natalia Safran grająca oryginalną postać, która dokonała pierwszej zbrodni i opętała suknię, tak wspomina Lorraine Warren: - Poznałam Lorraine na planie filmowym „Obecności”. Była osobą bardzo wierzącą, pełną gracji i klasy, ale też subtelności i uprzejmości dla innych. Między zdjęciami ludzie przychodzili do niej z przedziwnymi historiami o duchach i swoich nadprzyrodzonych doświadczeniach. Lorraine wysłuchiwała wszystkich cierpliwie i wyjaśniała to, co na pierwszy rzut oka zdaje się być niewyjaśnione.

"Annabelle wraca do domu" wchodzi do polskich kin 12 września. Dystrybutorem filmu jest Warner Bros. Entertainment Polska.
AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  12.07.2019
Zobacz również
fot. Warner Bros
9. Transatlantyk. "Znajdę Cię" na otwarcie
Filmy w Konkursie Głównym 44. FPFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll