PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Octopus Film Festival spieszy z kolejną odsłoną programowych niespodzianek. W sekcjach repertuarowych: Cyberpunk i Postapokalipsa nie zabraknie kultowych tytułów z różnych stron świata reprezentujących te gatunki. 2. Octopus Film Festival odbędzie się w dniach 7 - 11 sierpnia, w Gdańsku.

Cyberpunk – cykl filmowy


Festiwal przygotował dla widzów niepowtarzalną okazję do obejrzenia najsłynniejszych filmów cyberpunkowych w historii kina. Na pięć festiwalowych wieczorów położony na terenie Gdańskiej Stoczni Warsztat W4, który wygląda, jakby żywcem wydarto go z Detroit albo podłej dzielnicy New-Tokyo, zamieni się w świat znany z pesymistycznego science fiction. W ramach cyklu Cyberpunk pokażemy między innymi: „Akirę” Katsuhiro Ôtomo, legendarnego „RoboCopa” Paula Verhoevena (w wersji nieocenzurowanej) i surrealistycznego „Tetsuo” Shin’ya Tsukamoto.


Postapokalipsa – cykl filmowy


Według naukowców z organizacji Breakthrough nasza cywilizacja zakończy się już za około trzydzieści lat. Cykl filmów postapokaliptycznych na Octopusie doskonale na to przygotowuje. W ciągu trzech dni pokażemy widzom najbardziej kultowe, doceniane i zaskakujące filmy z różnych stron świata – w programie znajdzie się między innymi legendarna „Ucieczka z Nowego Jorku” Johna Carpentera i „Stalker” Andrieja Tarkowskiego. Ale to nie koniec atrakcji – na trzy dni Mleczny Piotr i otaczające go tereny zamienią się w scenerię przywołującą na myśl wizję przyszłości, w której woda będzie drożała szybciej niż Bitcoin. A wszystko to dzięki współpracy z grupą Fallout: Brotherhood of Beer.


 

„Mandy” – pokaz specjalny na Szańcu Jezuickim


Nicolas Cage jeszcze nigdy nie był tak wściekły. Gdy członkowie demonicznej sekty współpracującej z gangiem motocyklistów zabijają mu ukochaną, grany przez niego Red, spokojny drwal żyjący na odludziu, chwyta za piłą łańcuchową, by zrobić z niej właściwy użytek. Koniec z cięciem drzew. Czas pociąć wrogom aorty.


„Mandy” to szalony, halucynogenny horror ze świetną ścieżką dźwiękową Jóhanna Jóhannssona, który z miejsca stał się filmem kultowym i przypomniał światu, że Nicolas Cage jest aktorskim skarbem. Podczas Octopusa film będzie do obejrzenia na Szańcu Jezuickim, w forcie obronnym zbudowanym przez Prusaków w XIX wieku, który doskonale koresponduje z jego miejscem akcji. Pokazowi będą towarzyszyć motocykliści z Cruiseriders North i kłęby dymu.


Szczegóły: http://octopusfilmfestival.com/ 

MR
Octopus Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  5.07.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Elżbieta Dryll-Glińska – w kręgu sztuki
„Legiony” – epickie widowisko o młodości we wrześniu w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll