PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Organizatorzy 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO ogłosili skład jurorski Konkursu Głównego.
W Konkursie Głównym Jury w składzie: Agnieszka Smoczyńska (przewodnicząca), Magdalena Kamińska, Anna Mucha, Radek Ładczuk, Wojciech Solarz i Marek Świszcz oceni 23 krótkometrażowe produkcje, w tym 10 fabuł, 8 krótkich form dokumentalnych i 5 animacji. Główna nagroda to tradycyjnie statuetka Złotego Łucznika - Nagroda Prezydenta Miasta Radomia dla najlepszego filmu. Jury przyzna także Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Wyróżnienie Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu dla filmu o szczególnych walorach społecznych.


Agnieszka Smoczyńska - przewodnicząca jury. Reżyserka filmowa
Absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Szkoły Wajdy oraz Wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Laureatka programu „Mój talent dla Polski”, zdobywczyni Złotego Pióra, przyznawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jej krótkometrażowe filmy fabularne „Kapelusz”, „3 love” i „Aria Diva” zdobyły kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. W 2015 roku zadebiutowała w pełnym metrażu „Córkami Dancingu”, w których eksperymentuje z gatunkami musicalu i filmu grozy. Nagrodzona za najlepszy debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2015 r., została także okrzyknięta „odkryciem roku” Polskich Nagród Filmowych ORŁY. Film „Córki Dancingu” przyniósł jej kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Fantasporto, Sofii, Montrealu i Wilnie oraz na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie otrzymała Nagrodę Specjalną za „unikalną wizję i design”. W 2016 r. na zaproszenie Festiwalu Filmowego w Sydney, Variety i European Film Promotion wzięła udział w programie „European Cinema: Ten Women Filmmakers to Watch”. Uhonorowana Global Filmmaking Award na Festiwalu Filmowym Sundance 2017. Kolejnym filmem pełnometrażowym reżyserki jest „Fuga”. Film zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu lub drugiego filmu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2018 r. film miał także premierę na festiwalu w Cannes w sekcji „Critic’s Week”.

Magdalena Kamińska - producentka filmów fabularnych, koprodukcji międzynarodowych i seriali telewizyjnych
Prowadzi firmę BALAPOLIS. Produkuje filmy fabularne, koprodukcje międzynarodowe, większościowe i mniejszościowe, pracuje także nad serialami telewizyjnymi. Jest finalistką programu Biennale College-Cinema 2015. Wyróżniona przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych za odwagę twórczą na festiwalu OFF Camera za film „Baby Bump” Kuby Czekaja, który otrzymał wyróżnienie Queer Lion Award na MFF w Wenecji. Wyprodukowany przez nią film „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka powstał w koprodukcji polsko-niemiecko-holenderskiej. Film nagrodzono za reżyserię i muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodami jury ekumenicznego i publiczności POFF Black Tallinn Film Festival 2018.producentka

Anna Mucha - Ambasadorka festiwalu Kameralne Lato, aktorka filmowa, teatralna i serialowa, osobowość telewizyjna.
W roku 2019 obchodzi 29-lecie pracy zawodowej. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda („Korczak”, „Panna Nikt”), Steven Spielberg („Lista Schindlera”), Olaf Lubaszenko („Chłopaki nie płaczą”, „Single i remiksy”, „Single po japońsku”), Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak, Olga Chajdas, Maciej Kowalewski, Piotr Wereśniak („Och Karol 2”, „Wkręceni”) , czy Patryk Vega („Pittbull”). Przez wiele lat była recenzentką wydarzeń kulturalnych w TVP i w Radiostacji oraz autorką felietonów i popularnego bloga. W 2010 roku wyprodukowała i wyreżyserowała dokument „Wędrowcy - Wigilia 2010”, który obejrzało ponad 3 miliony telewidzów. Aktualnie można ją zobaczyć na deskach teatralnych: w spektaklu „Pikantni” w reżyserii Tomasza Gawrona oraz w przedstawieniu „Przygoda z ogrodnikiem” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, w którym gra główną rolę. Przewodnicząca Rady Fundatorów Instytutu KOSMOPOLIS Fundacji Nauki, Kultury i Edukacji.

Radek Ładczuk - autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych
Ukończył Szkołę Filmową w Łodzi oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor zdjęć do „Sali samobójców” Jana Komasy i „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Od 2012 roku pracuje przy produkcjach zagranicznych w Australii, Izraelu, Stanach Zjednoczonych oraz Turcji. Wykonał m.in. zdjęcia do filmów Jennifer Kent („The Nightingale” i „Babadook”), Tali Shalom-Ezer („Surrogate”, „Princess” i „My Days of Mercy”), a także Ceylan Özçelik („Inflame”). Laureat Nagrody za najlepszy debiut operatorski na festiwalu Camerimage w 2011 roku.

Wojciech Solarz - aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, reżyser filmów niezależnych.
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Kursu Fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zagrał wiele ról teatralnych na deskach warszawskich teatrów: Narodowego, Ateneum, Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu oraz liczne role filmowe. Autor filmów niezależnych: „Tajemnica Alberta”, „Norbert Juras i syn” i „Okna, okna”. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego. Od 2010 roku współtworzy grupę kabaretową „Kabaret na Koniec Świata”. Współtwórca serialu „La La Poland”.

Marek Świszcz - specjalista w zakresie profilaktyki społecznej
Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1991 roku rozpoczął służbę w Policji. Natychmiast zafascynowała go praca dochodzeniowca. Służył w Komendzie Rejonowej Policji w Puławach, potem został przeniesiony do Garwolina, gdzie pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym, był też zastępcą komendanta ds. kryminalnych, a od kwietnia 2006 roku komendantem powiatowym. W kwietniu 2012 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu odpowiedzialnego za pion prewencji. Pracując w mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji w latach 2012-2018 nadzorował m.in. działania programowe i organizacyjne związane z realizacją projektu KAMERALNE LATO, współtworząc nowatorskie programy z zakresu profilaktyki społecznej realizowanej za pośrednictwem edukacji filmowej. Służbę w Policji zakończył na początku 2019 roku.

Konkurs Główny odbędzie się w dniach 11-12 lipca Laureatów tegorocznej edycji KAMERALNEGO LATA poznamy podczas Gali Finałowej festiwalu 13 lipca 2019 roku. 12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2019 roku.
AK
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  3.07.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Polscy twórcy zaproszeni do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej
Program filmowy 9. edycji Festiwalu Transatlantyk
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll