PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na początku czerwca uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Poznaniu przystąpili do realizacji swojego filmu „Córeczka tatusia”.
Filmowcy z siódmej klasy, pod opieką artystyczną reżysera Tomasza Dettloffa, działali przez trzy dni nad opowieścią o Julce. Ich opowieść łączy konwencje gatunkowe komiksu oraz teen dramy: - Od czasu, kiedy jej ojciec nie wraca z kolejnej, niebezpiecznej misji, musi ona samotnie stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Najtrudniejszy moment przychodzi, gdy Julka dowiaduje się, że rodzina Roberta – chłopaka, który wzbudził jej sympatię – stoi za „wypadkiem” jej taty – piszą o swoim filmie siódmoklasiści.

Młodzi filmowcy podzielili się także wspomnieniami z tych dni: - Z mojej perspektywy, czyli perspektywy kierownika planu i dziecięcego reżysera, te trzy dni były naprawdę ciężkie. Gorące słońce bardzo nam doskwierało, ale mimo to świetnie się bawiłam i czułam się, jakbym była na planie jakiejś hollywoodzkiej produkcji (chociaż zdaję sobie sprawę, że tam pracownicy mają jeszcze ciężej). Uważam, że praca nad takim filmem dała mi dużo frajdy i doświadczenia, dlatego mimo wysokiej temperatury na zewnątrz bardzo mi się podobało. Teraz czuję wielką satysfakcję z tego, że nam się udało i nie mogę doczekać się rezultatów – mówi Gaja Krzemińska (uczestniczka).

- Dzięki temu projektowi miałam szansę zobaczyć, jak odbywa się realizacja filmu. Mogłam ujrzeć, co się dzieje za kulisami i zrozumiałam, jak ważne jest zorganizowanie i komunikacja podczas tworzenia. Zrozumiałam też, jak ciężka jest praca nie tylko aktorów, ale i reżyserów, operatorów czy kostiumologów. Ten projekt również pokazał mi, ile radości może przynieść realizacja filmu – dodaje Franciszka Kubaszewska (uczestniczka).

Fot. Centrum Sztuki Dziecka.

- Kolejna, 25-ta już Wielka Przygoda z Filmem jest dla mnie, jak zawsze, okazją do świetnej zabawy w kino. Jednak zabawy połączonej z dążeniem do uzyskania, na każdym etapie, profesjonalnego efektu – rzecz jasna w ramach posiadanych możliwości, jak i obiektywnych ograniczeń. Bowiem właśnie na wspólnej pracy profesjonalistów i młodych entuzjastów kina polega niepowtarzalna formuła tych warsztatów. A spotkanie z Grupą pełnych zaangażowania, bardzo młodych ludzi, którzy w czasie pracy odkrywają dopiero tajniki warsztatu filmowego, stając się Ekipą, przynosi prawdziwą satysfakcję – komentuje reżyser Tomasz Dettloff (opieka artystyczna).

W czerwcu rozpoczęto także zdjęcia do filmu pod opieką artystyczną Jacka Filipiaka. A po wakacjach, we wrześniu, rozpoczną się zdjęcia do pozostałych dwóch filmów 25. Wielkiej Przygody z Filmem. Opiekę artystyczną nad filmami będą sprawować Michał Rosa i Maciej Sterło-Orlicki.

Projekt filmowy Centrum Sztuki Dziecka jest realizowany pod patronatem i ze wsparciem finansowym Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
AK
Centrum Sztuki Dziecka
Ostatnia aktualizacja:  5.07.2019
Zobacz również
fot. Centrum Sztuki Dziecka
LETNIE TANIE KINOBRANIE w Kinie Pod Baranami
Tadeusz Lubelski – i krytyka może być literaturą piękną
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll