PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  25.06.2019
Na ostatnim przed wakacjami pokazie dla korpusu dyplomatycznego zaprezentowano "Solid Gold" Jacka Bromskiego. Gościem wydarzenia był reżyser oraz aktorzy Janusz Gajos i Krzysztof Stroiński. Seans odbył się 24 czerwca w stołecznym kinie Kultura. Pokazy najnowszych polskich produkcji dla dyplomatów odbywają się z inicjatywy Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
"Solid Gold" to polityczny thriller, który odsłania kulisy pracy policji i służb specjalnych. To kino akcji, w którym naprzeciwko siebie stanęli giganci polskiego aktorstwa – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Oprócz nich na ekranie zobaczymy doborową stawkę aktorską: Olgierda Łukaszewicza, Mateusza Kościukiewicza, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stroińskiego, Macieja Maleńczuka, Artura Żmijewskiego i wielu innych.
 
- "Solid Gold" wpisuje się w kategorię filmów political fiction, które odsłaniają przed widzem niejasne powiązania i mówią o sprawach dziejących się poza oficjalnym przekazem. Scenariusz opowiada historię wymyśloną i udramatyzowaną dla potrzeb filmu, którą jednak prawdziwe wydarzenia uwiarygodniają, w myśl zasady, że fikcja nieśmiało naśladuje życie - mówi reżyser filmu Jacek Bromski. - To także historia odwiecznej rywalizacji pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy policjantem a gangsterem, ale obie te postaci nie są jednoznaczne. W naszym filmie ten pojedynek wygląda bardzo atrakcyjnie, ponieważ naprzeciwko siebie stanęli prawdziwi giganci polskiego kina. W rolę policjanta, który ma ostatnią szansę na schwytanie przestępcy, którego całe życie ścigał, wcielił się Janusz Gajos, a jego przeciwnika gra Andrzej Seweryn - dodaje prezes SFP.
 
fot. Borys Skrzyński/SFP 


Marta Nieradkiewicz, Olaf Tryzna

Film opowiada historię Kai Miller (Marta Nieradkiewicz) - młodej, uczciwej policjantki. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmana wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Stroiński, Andrzej Seweryn, fot. Olaf Tryzna

Film trafi do kin 11 października.
Marcin Radomski
SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.11.2019
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Akredytacje na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Zapisy na Plenery Film Spring Open 2019
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll