PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
25 czerwca Fundacja Film Spring Open otwiera zapisy na czternastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 15-24.10.2019 roku w Krakowie. Plenery to międzynarodowe, innowacyjne, interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne, które ukierunkowane są na kompleksową, zorientowaną na przyszłość, profesjonalną edukację audiowizualną.
To jeden z największych kursów audiowizualnych w Polsce, ale i w Europie. O ich wartości świadczy rosnąca co roku liczba uczestników: 346 w 2018 roku, a także Partnerów technologicznych (61 w 2018), którzy dostarczają sprzęt o wartości 12,5 mln zł.

Strategia edukacyjna - to praktyczne uczenie poprzez pracę, rozwijanie przez uczestników projektów w trakcie trwania Plenerów oraz wykłady wybitnych specjalistów. To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w niezwykłej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich projektów. Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej oraz wybiega w przyszłość rynku audiowizualnego.

Fot. Filip Błażejowski.

Plenery Film Spring Open oferują możliwość pracy nad własnymi projektami pod opieką wybitnych profesjonalistów w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców.

Co roku uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują swoje projekty audiowizualne.

Na uczestników, jak co roku, czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje: scenariusze, animację, nowy model produkcji filmowej - w tym wirtualne studio filmowe, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż CGI, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową, film dziecięcy i familijny, a także Close Up - Zbliżenie w filmie.

Fot. Filip Błażejowski.

- Już teraz możemy zapowiedzieć, że tegorocznymi nowościami na Plenerach będzie: Grupa filmu dziecięcego i familijnego (dzięki wsparciu Fundacji PZU) - kierunku, który staje się ważnym elementem kształtowania wrażliwości społeczeństwa - prowadzi ją reżyserka Dorota Kędzierzawska, Grupa efektów specjalnych i charakteryzacji SFX prowadzona przez Wandę i Marcina Kędzierzawskich, a także grupa Nikon Close Up- zbliżenie w filmie. Gośćmi będzie polska szkoła horroru Blobber Team, która łączy narrację fabularną ze światem gier. Nie zabraknie także najlepszego sprzętu i Cinebusa, w którym budujemy wirtualne studio - zapewnia Sławomir Idziak - opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open:
https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

Rejestracja zakończy się na początku października.

Więcej informacji:
http://filmspringopen.eu/pl/
https://www.facebook.com/filmspringopen.eu/
AK
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  25.06.2019
Zobacz również
fot. Filip Błażejowski
Przedpremierowy pokaz "Solid Gold"
Nabór krótkich metraży na festiwal w Austin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll