PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stworzone w 2018 roku New Europe Warsaw Sessions to zamknięte, ekskluzywne spotkania pomiędzy obiecującymi reżyserami z Polski i ze świata, a najważniejszymi przedstawicielami światowej branży filmowej. Organizatorzy wydarzenia postanowili w tym roku wyjść naprzeciw przedstawicielom polskiej branży filmowej i przygotowali dzień otwarty Warsaw Sessions.

Wydarzenie kładzie szczególny nacisk na twórców mogących wykonać w najbliższych latach krok w kierunku realizacji filmu anglojęzycznego o dużym potencjale dystrybucyjnym. Podczas warsztatów reżyserzy mają możliwość intensywnej pracy i uczenia się od doświadczonych profesjonalistów ze światowej branży. Uczestnicy spędzają razem cztery dni w obiekcie pod Warszawą i biorą udział w serii rozmów, wykładów i dyskusji na temat działania światowej branży filmowej i kierowania swoją karierą, a także mogą nawiązać znajomości i współpracę z potencjalnymi partnerami.


Uczestnicy warsztatów 2018, fot. Kamila Szuba


Organizatorzy wydarzenia postanowili w tym roku wyjść naprzeciw przedstawicielom polskiej branży filmowej i przygotowali dzień otwarty Warsaw Sessions. We współpracy z zaproszonymi na wydarzenie ekspertami z branży filmowej przygotowali anglojęzyczny panel dyskusyjny pt. How to promote European Cinema? (with special focus on the film Border by Ali Abbasi) Na to pytanie odpowiedzą międzynarodowi eksperci: - Ayo Kepher-Maat (USA; NEON – Amerykańska dystrybutorka filmu Border),  Michael Arnon (Niemcy; Wolf PR – odpowiedzialny za międzynarodowy PR filmu), a spotkanie  moderował będzie Mike Goodridge (UK; dyrektor MFF w Macao i były szef Protagonist Pictures i redaktor naczelny Screen International).

 

Tego samego dnia  w kinie Amondo odbędzie się pokaz filmu Granicareż. Ali Abbasi połączona z wprowadzeniem przez współscenarzystkę filmu  Isabellę Eklof.

 

Panel dyskusyjny odbędzie się w kinie u-jazdowski (Jazdów 2, 00-467 Warszawa) w czwartek  27 czerwca w godzinach 12:00 – 14:00 – WSTĘP WOLNY – spotkanie odbywa się w języku angielskim.
Link do zapisów - https://forms.gle/eibSisgjT8NKDxY2A

 

Pokaz filmu odbędzie się w Kinie Amondo (Żurawia 20, 00-515 Warszawa) o godzinie 17:00 – bilety do nabycia w kasie kina.

 

Organizatorem wydarzenia jest wiodący europejski agent sprzedaży, polska firma New Europe Film Sales, stojąca za międzynarodowymi sukcesami takich filmów jak Barany. Islandzka opowieść(reż. Grimur Hakonarsson), Lato 1993 (reż. Carla Simon), Zjednoczone Stany Miłości (reż. Tomasz Wasilewski), czy Ostatnia rodzina (reż. Jan P. Matuszyński).

 

Partnerami instytucjonalnymi New Europe Warsaw Sessions są Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Duński Instytut Filmowy, British Council i Instytut Francuski a partnerami prywatnymi Chimney Poland, Film Produkcja, Platige Image, Gigant Films, NEM Corp. i Dreamsound.

MR
New Europe Warsaw Sessions
Ostatnia aktualizacja:  24.06.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
12 projektów w pierwszej edycji Doc Development
23. Lato z Muzami: 14 filmów powalczy o Grand Prix
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll