PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
KAMERALNE LATO zaprasza osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w jednym z dwóch cyklów warsztatowych, przygotowanych z myślą zarówno o uczestnikach nie posiadających doświadczenia, jak i początkujących twórcach filmowych.
Festiwal od pierwszej edycji rozwija działalność edukacyjną, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową i specyfiką pracy w ekipie filmowej. W tym roku KAMERALNE LATO proponuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o różnych kompetencjach wyjściowych.

Cykl warsztatowy pod nazwą ABC PRACY Z KAMERĄ jest programem edukacyjnym dedykowanym dla początkujących, którzy chcą poznać świat filmu i specyfikę pracy w różnych profesjach filmowych. Z kolei międzynarodowe WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA umożliwią osobom posiadającym już pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów,   rozwijanie pasji oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w wyjątkowej, wakacyjnej atmosferze, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach pochodzących z Francji, Włoch i Niemiec, a także przygotowanie własnej krótkometrażowej produkcji w kompleksowy sposób: od pomysłu do premiery, w oparciu o profesjonalne zaplecze technologiczne przygotowane przez firmę CANON przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Fot. Kameralne Lato

WARSZTATY FILMOWE odbędą się w dniach 7-14 lipca. Przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Z uwagi udział gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.
Specjaliści branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują własne reklamy o tematyce społecznej, poruszające zagadnienia takie, jak: zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza, cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego.

Warsztaty będą realizowane m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. Premiera filmów powstałych w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca 2019 r. w profesjonalnej sali kinowej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie.  Partnerem wspierającym warsztaty i zapewniającym nowoczesny sprzęt do realizacji materiałów filmowych jest firma CANON.

Chcąc wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty.pdf oraz wysłać do organizatora formularz zgłoszeniowy: https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-2019. Termin zgłoszeń udziału w warsztatach filmowych upływa 20 czerwca 2019 r.

Z kolei warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ współorganizowane z American Corner Radom i  realizowane przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie są przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem w wieku 14-20 lat. Odbędą się w dniach 8-13 lipca 2019 r. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym i charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą.

Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim. Warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ  odbywać się będą m.in. w nowoczesnej Pracowni Nowych Mediów „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, przestrzeni użyczy uczestnikom także Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. Warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ są otwartym przedsięwzięciem kulturalno-profilaktycznym stanowiącym element Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Aby  wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty_ABC.pdf i
wypełnić formularz zgłoszeniowy https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-abc-2019/. Termin zgłoszeń upływa 26 czerwca.

***
  12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.
Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Miasta Radom, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+ . Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro. Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.
W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.Więcej informacji: www.kameralnelato.pl


WRÓB
Stowarzyszenie Filmforum
Ostatnia aktualizacja:  8.06.2019
Zobacz również
Konkurs Mętraka, czyli kuźnia kadr
Nie żyje Ryszard Bugajski
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll