PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jeden z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia Daniel Spaleniak, napisał piosenkę „Upadamy tu” do serialu „Zasada przyjemności”. Muzyk jest wziętym kompozytorem na rynku amerykańskim, a jego utwory towarzyszyły produkcjom Netflixa, Hulu, TNT czy Paramountu. Nowy polski serial premium w międzynarodowej koprodukcji z udziałem CANAL+, będzie można oglądać na antenie stacji już od 9 czerwca.

Daniel Spaleniak to muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego charakterystyczna twórczość; mieszanka białego bluesa, folku z domieszką alternatywy, wzbudziła prawdziwy zachwyt amerykańskich studiów filmowych. Od kilku lat muzyka Spaleniaka pojawia się w serialowych produkcjach zza oceanu. Kompozycje takie jak „Dear Love Of Mine”, „Why”, „Back Home” można usłyszeć w takich popularnych serialach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary”(CBS), „Six” (History Channel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount). Daniel Spaleniak jest jak dotąd jedynym Polakiem, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Teraz jego nową piosenkę „Upadamy tu” będzie można usłyszeć w serialu „Zasada przyjemności”, który już 9 czerwca zadebiutuje na antenie CANAL+ . Piosenka napisana do „Zasady przyjemności” to pierwszy utwór Spaleniaka napisany do polskiej produkcji, pierwszy też w języku polskim.

W filmach i serialach najbardziej cenię gęsty klimat, atmosferę emocjonalnego napięcia i mroku. Jest to dla mnie bardzo inspirująca materia. Jako muzyk i kompozytor poruszam się w tych obszarach na co dzień. Każdy film to inne emocje, które trzeba zanalizować i przełożyć na dźwięki i tak też było z „Zasadą przyjemności”. Kiedy Dariusz, reżyser serialu, zaproponował mi napisanie utworu do jednej z najmroczniejszych scen „Zasady przyjemności”, zwyczajnie nie mogłem odmówić – mówi o swojej pracy Daniel Spaleniak.


Muzyką Daniela zainteresowałem się ponad rok temu. To bardzo sugestywna muzyka, w klimatach, które sam lubię jako reżyser. A ponieważ „Zasada przyjemności” jest zrealizowana przez najbardziej utalentowanych twórców filmowych z tej części świata, zaprosiliśmy też i Daniela do stworzenia muzyki do bardzo specjalnej - i jednej z moich ulubionych - sekwencji „Zasady…”. Daniel zrobił to znakomicie, z właściwym sobie talentem i oryginalnością – dodaje reżyser serialu Dariusz Jabłoński.


Muzyk ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta „Life is somewhere else” była nominowana do nagrody Fryderyki  2019 w kategorii „Blues/Country”. Artysta wciąż pisze również muzykę do filmów i seriali. Ostatnia płyta „Burning Sea”, wydana w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach. Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.


O SERIALU:


Nowy mroczny serial kryminalny stworzyli m.in. reżyser Dariusz Jabłoński, scenarzysta Maciej Maciejewski czy autor zdjęć Paweł Dyllus. W rolach głównych zobaczymy zaś m.in. Małgorzatę Buczkowską, Karela Rodena, Sergieja Strelnikova, Roberta Gonerę czy Dawida Czupryńskiego.


„Zasada przyjemności” zabiera widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Zrealizowany z rozmachem serial powstał w pierwszej w historii koprodukcji serialowej Polski, Czech i Ukrainy, a za jego produkcję odpowiadają czołowi polscy twórcy. Na ekranie będzie można zobaczyć plejadę polskich i międzynarodowych gwiazd.

 

Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.Krwawa układanka prowadzi ich szlakiem ciemnych biznesów, nieuczciwych prawników, skorumpowanych polityków i brutalnych zabójstw… Kto wygra walkę z czasem?


ZASADA PRZYJEMNOŚCI, CANAL+ 9 czerwca, g. 21.00, również CANAL+ 4K Ultra HD

 

MR
AppleFilm
Ostatnia aktualizacja:  3.06.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
59. KFF. DOC LAB POLAND. Podsumowanie
Za kulisami „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll